Z pewnością nie jednemu z was zdarzyło się robić pamiątkowe zdjęcia telefonem komórkowym na których często znajdywali się niechciani goście pod postacią przechodniów lub innych elementów tła. Dzięki Scalado Remove w bardzo łatwy i szybki sposób można się ich pozbyć podczas robienia zdjęcia. 

Scalado Remove jest opatentowaną, nową technologię usuwania obiektów. Scalado przechwytuje kilka zdjęć pod rząd, analizuje je i automatycznie tworzy zbiorcze zdjęcie pozbawione niepotrzebnych szczegółów.Dodatkowo w razie niepowodzenia w analizie przez sam program istnieje opcja samodzielnego wybrania elementów których chcemy się pozbyć ze zdjęcia.

Scalado Remove ma zostać oficjalnie zaprezentowane na tegorocznych targach Mobile World Congress ale na szczęście już dziś możecie obejrzeć zdjęcia oraz filmik prezentujący działanie aplikacji.

Sama aplikacja puki co jest przeznaczona wyłącznie dla Androida 2.3 Gingerbread. Wygląda bardzo prosto i łatwo pomylić ją z setką aplikacji do robienia zdjęć lub podstawową funkcją aparatu w telefonie. Wystarczy dotknąć ekran a aplikacja wykona kilka zdjęć pod rząd i szybko usunie niechciane elementy. Dotykając ekran ponownie zatrzymujemy przechwytywanie obrazu po czym aplikacja przechodzi do pracy łącząc zdjęcia  w jedną całość.

Prędkość działania porównywana na 2 urządzeniach, Galaxy SII oraz Nexus pokazuje prawie 2 razy szybsze działanie Nexus’a od SGS’a II. Oczywiście można ładować i ponownie dostosowywać poprzednie zdjęcia w każdej chwili.

Osobiście nie mogę się doczekać aż dostanę ten program w swoje dłonie, to może być naprawdę coś niesamowitego ale znając inne, podobne w swoim działaniu aplikacje takie jak podmiana twarzy czy niektóre aplikacje do tworzenia panoram podchodzę do tego z dystansem.

Via

Be Sociable, Share!