Jakiś czas temu to Windows Phone 7 był portowany do innych, często starszych urządzeń. Doskonałym tego przykładem jest HTC HD2 na którym od dłuższego czasu każdy bez większych problemów może zainstalować nowego Windows Phone 7. Tym razem rola się odwraca i to na telefonach z Windows Phone 7 można uruchomić  staruszka Windowsa Mobile 6.1 .

Ktoś może spytać „ale po co instalować starego Windowsa na nowym?”. Odpowiedź jest prostsza niż może się to komuś wydawać, na Windows’a Mobile jest nadal sporo bardzo ciekawych oraz wartych uwagi aplikacji których nie znajdziemy na innych systemach mobilnych w tym na nowym Windows Phone 7. Przykładem takiej aplikacji jest AutoMapa która po wielu latach nadal jest jednym z najlepszych programów GPS dostępnym jedynie na Windows Mobile oraz iOS (w niedalekiej przyszłości dostępna również dla Androida)

Sam port Windows Mobile to tak naprawdę emulator tego systemu. Każda praca wewnątrz emulatora wydaje się działać bardzo dobrze, system uruchamia gry, aplikacje, ustawienia, odtwarza nawet video w formacie którego Windows Phone 7 nie obsługuje.

Ponieważ Windows mobile jest uruchomiony na działającym Windows Phone 7 jako aplikacja, naciśnięcie przycisku Wstecz przeniesie Cię do ekranu Start ale łatwo można wrócić do Windows Mobile za pomocą wielozadaniowości.

Nie ma słowa o tym, kiedy emulator ujrzy światło dzienne i czy w ogóle do tego dojdzie. Miejmy nadzieję że tak się stanie i w niedalekiej przyszłości będziemy mogli uruchomić Windowsa Mobile na Windows Phone 7 oraz innych systemach operacyjnych.

Via 

Be Sociable, Share!