Niedawna premiera Ice Cream Sandwitch przyniosła wiele dobrego. Puki co jeszcze nie wszyscy mogą się nią cieszyć lecz nie przeszkadza to twórcom Androida w pracy nad nową wersją oznaczoną numerkiem 5 o nazwie Jelly Bean. Czy nowa odsłona Androida zostanie udostępniona światu w drugim kwartale tego roku?

Tak głoszą plotki i nie ma w tym nic dziwnego, Android Ice Cream Sandwitch został już wydany a to, że starsze urządzenia nie otrzymały jeszcze aktualizacji jest winą producenta który sam musi dostosować system do odpowiedniego urządzenia. Ice Cream Sandwitch został zainstalowany do chwili obecnej na jedynie 1% urządzeń z Androidem.

Jelly Bean według licznych źródeł ma przynieść wiele optymalizacji oraz usprawnień, między innymi dla większych ekranów urządzeń takich jak tablety czy komputerów typu netbook. Jedną z wielkich nowości w nadchodzącym Androidzie Jelly Bean będzie jego zdolność do uruchomienia Chrome OS bez konieczności ponownego uruchamiania urządzenia. Dodatkowo nowy Android ma przynieść nowy poziom integracji z urządzeniami poprzez tak zwaną „Chmurę” dzięki której wszystkie nasze urządzenia z Androidem oraz Chrome OS będą posiadały w tym samym czasie te same dane bez konieczności ręcznej integracji poprzez urządzenia typu pendrive a prędkość działania systemu ma być ograniczona jedynie naszym aktualnie używanym łączem internetowym.

Z pewnością wiele z tych informacji może okazać się nieprawdziwych i nie znajdą one miejsca w kolejnej, żelkowej odsłonie Androida ale pamiętajcie, w świecie Google nic nie jest niemożliwe i wszystko może się zdarzyć. Z pewnością w ciągu najbliższych dni wypłynie wiele kolejnych spekulacji i informacji na ten temat, w końcu wszystko co związane jest z Google oraz Androidem robi wielkie zamieszanie w internecie.

Via

Be Sociable, Share!