Kolejne wycieki w przeciągu kilku dni mówiące oraz przedstawiające interfejs użytkownika , tym razem dotyczące zupełnie innego systemu operacyjnego. Pora na nadchodzący BlackBerry 10 OS od RIM, firmy która całkiem niedawno wkroczył na polski rynek. 

Strona internetowa CrackBerry.com uzyskała dostęp do e-maila prosto od  RIM, w którym zawarte zostały zdjęcia przedstawiające nowy interfejs ich następnej generacji systemu operacyjnego BlackBerry 10. Sprzęt ukazany na poniższych zdjęciach może być obecnym już na rynku od dłuższego czasu modelem 9860 ale system jest definitywnie nowszy.

Na zdjęciach widać duże widżety swoimi kształtami oraz wykonaniem przypominające kafelki z systemu Windows Phone 7. Z pewnością będą to interaktywne widgety dzięki którym będziemy mogli sterować takimi funkcjami jak muzyka oraz wyświetlić informacje takie jak pogoda, informacje o połączeniach czy okładki odtwarzanego albumu. Istnieje również nowy pasek na dole mocno przypominający pasek znany z Symbiana Belle Nokii.

Dalej mamy szufladę aplikacji. Patrząc na zdjęcie trudno powiedzieć w którą stronę się przewija Nie widać również karty w górnej części szuflady tak jak ma to miejsce w obecnej wersji systemu, więc być może RIM postąpił podobnie jak twórcy interfejsu MeeGo dla Noki N9 i stworzył jedną, długą listę z aplikacjami. Widzimy nowe ikony, a także folder, w którym umieszczono ikony. Puki co niewiadoma pozostaje informacja jak wywołać tę szufladę aplikacji z ekranu głównego.

Mamy również obraz prosto z ekranu połączenia telefonicznego pokazującego duże zdjęcie dzwoniącego na górze i duże przyciski dotykowe, w tym jeden przeznaczony dla połączeń wideo.

Osobiście mam nieodparte wrażenie że RIM mocno zapatrzył się w systemy wykorzystywane przez Nokie wyciągając z nich najlepsze elementy i tworząc własne na ich wzór. Może to oznaczać że nowy Balck Berry OS będzie jednym z lepszych wizualnie systemów co w obecnej generacji dostępnych nakładek na interfejsy jest kwestią gustu niż uzasadnionego wyboru.

Be Sociable, Share!