Gigabyte wraz ze swoją serią niedrogich telefonów GSmart powiększy niebawem swoją ofertę o pierwszy telefon z systemem Android obsługujący dwie karty SIM z tak wielkim ekranem. To z pewnością coś, co może przekonać wielu do jego kupna. 

Pomimo posiadanego ekranu o przekątnej aż 4,3-cala, GSmart G1355 nie próbuje w żaden sposób stać się  high-endowym telefonem. Świadczy o tym między innymi przestarzały procesor Qualcomm MSM7227T o częstotliwości taktowania 800MHz. Dokładnie taki sam procesor zastosowano w starszym już Sony Ericssonie Xperia X10 mini oraz Xperia X10 mini Pro. GSmart G1355 ma zostać wsparty 512MB pamięci RAM oraz działać pod kontrolą Androida 2.3 Gingerbread. Nie wiadomo niestety nic na temat aktualizacji do Ice Cream Sandwitch która ze względu na specyfikację urządzenia może nie zostać oficjalnie udostępniona.

Reszta specyfikacji obejmuje standardowy już aparat 5 mega-pikseli z  auto-focusem oraz lampą doświetlającą LED, gniazdo kart microSD oraz Wi-Fi b / g / n. Gigabyte GSmart G1355 ma być telefonem o grubości 11.5mm oraz wadze prawie 170 gramów które wydają się być spore nawet przy 4,3-calowym ekranie.

Specyfikacja urządzenia jest bardzo zbliżona do ZTE Skate znanym również pod nazwą Orange Monte Carlo i może stać się jego sporym konkurentem pod warunkiem że nieznana jeszcze cena będzie adekwatna do ZTE.  Premiera urządzenia planowana jest na koniec tego miesiąca, możliwe że smartfon obecny będzie również na tegorocznych targach Mobile World Congress.

Via

Be Sociable, Share!