Nokia Mobile World Congress 2012

Jedna z ważniejszych imprez w świecie mobile – Mobile World Congress 2012 w Barcelonie zbliża się wielkimi krokami. Z każdym dniem przybywa informacji na temat nowości i premier, jakie zobaczymy na tym evencie. Czas zebrać to w całość i zastanowić się nad tym, co może zaprezentować Nokia na MWC 2012?

Nokia 808 PureView – następca Nokii N8?

Jedną z pierwszych ciekawostek jest z pewnością nieoficjalna (jak na chwilę obecną) zapowiedź smartfona Nokia 808 PureView – ma ona być kolejnym (po Nokii N8) fotosmartfonem. Wielu fanów poprzedniego modelu z Symbianem na pokładzie czeka i grzeje się na kolejną „foto” nowinkę od Nokii. Ponoć Nokia 808 PureView ma być wyposażona w aparat 12Mpix, choć padają tutaj także tak astronomiczne liczby, jak 16Mpix czy 24Mpix. Ponadto model ten będzie umożliwiał nagrywanie filmów w jakości HD (1080p) – czyli najwięcej z wszystkich dostępnych urządzeń Nokii. Prawdopodobnie Nokia 808 PureView miałaby być wyposażona w system Symbian – kolejny powrót do korzeni?

Nokia 808 PureView

Możliwe, że tak będzie wyglądała Nokia 808 PureView

Nokia Lumia 610 i Nokia Lumia 730, jako kolejne smartfony z systemem Windows Phone

Kolejne dwa modele smartfonów, które mają być oparte na Windows Phone OS to Nokia Lumia 610 oraz Nokia Lumia 730. Na temat tych modeli nie wiadomo za dużo. Mówi się jednak sporo o wprowadzeniu nowej wersji systemu Windows Phone, oznaczonej jako WP Tango. Nokia Lumia 610 i Lumia 730 mają być low-endowymi smartfonami w portfolio Nokii – co to jednak oznacza w praktyce? Mniej więcej tyle, że mają być tańsze od Nokii Lumii 710 (ok. 1400zł) i mają mieć nieco uboższe wyposażenie.

A tak właśnie ma wyglądać Nokia Lumia 730.

Kiedy Nokia zaprezentuje swój tablet?

Choć sprzedaż pierwszych smartfonów z serii Lumia wyposażonych w system Windows Phone rozpoczęła się dopiero 4 lutego, to wielu już od dawna marzy o tablecie od Nokii. Ok – marzy to może za duże słowo, nie mniej jednak gdyby miał być on zintegrowany z systemem Windows 8 to chyba wielu z Nas mogłoby się skusić na taki łakomy kąsek. Oczywiście pozostaje jeszcze wiele kwestii do wyjaśnienia – wygląd, cena, parametry i data wejścia na rynek. Osobiście wydaje mi się, że nadchodzi wielki czas na zaprezentowanie własnego tabletu od Nokii – czyżby Finowie znowu mieliby się spóźnić z wejściem nowych technologii, a może już się spóźnili?

Nokia Windows 8 tablet

Koncepcja tabletu Nokia z Windows 8

Premiera serii Nokia Asha 302, 203, 202

Na sam koniec warto jeszcze wspomnieć o trzech budżetowych telefonach od Nokii, które także swoją premierę powinny mieć na MWC 2012. Są to Nokia Asha 302, Nokia Asha 203 i Nokia Asha 202, które pracować mają na platformie S40.

Czy Nokia rzeczywiście zaprezentuje powyższe modele na Mobile World Congress 2012 – to się okaże dopiero podczas targów. Natomiast WY już teraz możecie wypowiedzieć się na temat tych świeżynek – czy tego oczekujecie od Nokii? Jaki model z chęcią byście zobaczyli na MWC 2012?

Via & Via & Via

Be Sociable, Share!