Nokia 500 Nokia Belle OS

Aktualizacja do systemu Nokia Belle w smartfonie Nokia 500 ma się pojawić już w najbliższym czasie. I choć data nie została do końca określona przez Nokie, producent postanowił podać, jakie niespodzianki czekają nas po aktualizacji – nie liczcie na pozytywy.

Pierwsza zmiana to tylko cztery ekrany główne w przeciwieństwie do innych smartfonów z Belle, które mają po sześć pulpitów. Jakby tego było mało Nokia 500 z Belle OS nie będzie obsługiwać widgetów (kolejna dosyć duża wada – Nokia Belle został stworzony właśnie po to, by móc w pełni personalizować pulpity widgetami i skrótami).

Ponadto na Nokii 500 nie będzie działać transmiter FM, a mapy Nokii, które tak są wychwalane przez wszystkich dostępne będą w starszej wersji 3.06 a nie w wersji 3.08.

Jak się odnieść do tych niezbyt ciekawych newsów?

Niewątpliwie jest to nieco smutna informacja dla wielu użytkowników pięćsetki, a jest ich sporo. Nokia postanowiła jednak nieco wyróżnić posiadaczy droższych smartfonów, kosztem właścicieli Nokii 500 – o słuszności tej informacji można by jednak długo rozmawiać.

Kiedy Nokia Belle pojawi się na Nokii 500?

To chyba najbardziej drażniące pytanie użytkowników tego smartfona. Nokia Belle według wcześniejszych zapowiedzi ma się pojawić w przeciągu kilku tygodni od premiery Belle OS na innych smartfonach (7 luty). Nokia przesunięcia tłumaczy koniecznością testowania oprogramowania w smartfonach sprzedawanych przez operatorów. Oby nie okazało się tylko, że Nokia Belle na Nokiach 500 pojawi się dopiero późną wiosną.

Be Sociable, Share!