Acer znalazł ciekawy sposób na tworzenie szumu wokół swojego nadchodzącego smartfona o nazwie CloudMobile z Androidem Ice Cream Sandwitch. Telefon nie został jeszcze zaprezentowany lecz mimo to nie przeszkodziło to mu w wygraniu prestiżowej nagrody iF design 2012 w uznaniu za niezwykle oryginalny wygląd telefonu. 

Nazwa nowego dziecka Acer’a wzięła swoją nazwę od nowej technologii CloudMobile która pozwala na synchronizowanie się pomiędzy urządzeniami podobnie jak ma to miejsce w przypadku iCloud od Apple.

Pewne, potwierdzone informacje mówią że, w nowym  CloudMobile będziemy mieli do czynienia z ekranem  HD od 4 do 4,3-cala oraz standardowo zainstalowanym Androidem Ice Cream Sandwitch 4.0. Dźwięk Dolby dzięki któremu usłyszymy najwyższej jakości muzykę prosto z telefonu a sama konstrukcja ma być nie grubsza niż 10 mm .

Kolejną, pewną informacją jest że Acer który wcześniej nie chwalił się urządzeniem mówi o swoim CloudMobile jak o smartfonie flagowym. CloudMobile zostanie oficjalnie zaprezentowane pod koniec lutego na Mobile World Congress w Barcelonie a jego premiery możemy spodziewać się w 3 kwartale 2012 roku. Twórców twierdzą również że Acer CloudMobile to pierwszy smartfon oferuje technologię AcerCloud która „zwiększa mobilną produktywność przez zapewnienie łatwego dostępu do plików i dokumentów”.

Via

Be Sociable, Share!