LG idąc za ostatnim krzykiem mody zapoczątkowanym przez Dell’a przedstawia swoją wersję Tableto-Telefonu,LG udostępniło niedawno na swoim oficjalnym kanale YouTube nowe urządzenie o nazwie Optimus Vu o bardzo nietypowej jak na obecne standardy konstrukcji. 

Nowy LG dołącza do listy smartfonów korzystających z osławionego już Androida 2.3. Miejmy nadzieję że niedługo po premierze zostanie on wzbogacony o możliwość aktualizacji do Androida 4.0 .Czymś co na tle masy innych telefonów wyróżnia Optimusa Vu nie jest sam imponujący rozmiar 5-calowego wyświetlacza o rozdzielczości 1024 x 768 pikseli, jest nim bardzo nietypowa przekątna 4:3 stosowana bardzo rzadko w telefonach obecnej generacji o takiej przekątnej ekranu.

LG Optimus Vu został wyposażony w bardzo interesującą specyfikację sprzętową. Dwurdzeniowy procesor taktowany zegarem 1,5GHz, 1GB pamięci RAM, Aparat 8MPx czy 8GB pamięci wbudowanej z możliwością rozbudowy tworzy naprawdę ciekawą konfigurację.

Plotki mówią również o łączności za pomocą niezwykle szybkiej sieci LTE. Prawdopodobnego potwierdzenia tej i wielu innych informacji na temat Optimusa Vu dowiemy się na zbliżającymi się ogromnymi krokami Mobile World Congress.

Nieznana jest również waga oraz wymiary urządzenia, prawdopodobnie nowy Tabletofon od LG będzie jednym z cieńszych urządzeń na rynku na co wskazuje wideo.

Widząc nowe urządzenie LG znów nie mogę oprzeć się wrażeniu podobieństwa Optimusa Vu do iPoda Nano 6G. Dokładnie takie same spostrzeżenie miałem podczas pisania dla was zapowiedzi nowego LG Optimus L3.

Via 

Be Sociable, Share!