Kolejna, Polska aplikacja oferująca darmowy dostęp do wielu programów, filmów i seriali od dłuższego czasu szturmuje urządzenia z Androidem oraz iOS. Czy warto posiadać ją w spisie swoich zainstalowanych aplikacji? Odpowiedź na te pytanie znajdziecie w pełnym rozwinięciu wpisu. 

Dzięki aplikacji TVN Player każdy jej użytkownik całkowicie za darmo, bez konieczności ponoszenia jakichkolwiek kosztów otrzyma dostęp do setek odcinków seriali, filmów oraz programów dostępnych na antenie stacji telewizyjnej TVN. To w skrócie główne zastosowanie aplikacji.

Możliwość oglądania swojego ulubionego serialu w pociągu, tramwaju lub w każdym innym miejscu z dostępem do internetu to główna zaleta aplikacji. Niestety tutaj pojawia się również jej pierwsza wada. Aplikacja działa jedynie na terenie Polski. Wszyscy ci, którzy z jakiegoś powodu opuścili granice Polski i chcą pozostać na bieżąco ze swoim serialem lub po prostu obejrzeć film nie będą mieli takiej możliwości.

Baza dostępnych filmów jest na bieżąco powiększana, często nowo dodane odcinki seriali są odcinkami przedpremierowymi dzięki czemu możemy je obejrzeć kilka dni przed ich oficjalną premierą w telewizji.

Działanie aplikacji zasługuje na ogromny plus, animacje pomiędzy przejściami działają bardzo płynnie a sam interfejs aplikacji dostosowany do potrzeb urządzeń z dotykowym ekranem jest naprawdę przejrzysty i łatwy w obsłudze.

Na minus zasługuje niestety słaba ale znośna rozdzielczość obrazu wysyłana w rozdzielczości 480p, naprawdę szkoda że wyświetlany obraz nie jest dostępny w rozdzielczości HD. Czasem miałem wrażenie że reklamy, które są kolejnym naprawdę uciążliwym minusem są wyświetlane w lepszej jakości niż oglądany właśnie serial. Same reklamy to cena którą przyjdzie nam zapłacić za darmowy dostęp do aplikacji. Ich długość na szczęście jest o wiele krótsza niż w wersji TVN Player dostępnej na komputery osobiste i trwają nie dłużej jak 30 sekund (w porównaniu na komputerach długość reklamy dochodzi do 2 minut). Czasem reklam jest na tyle dużo, że utrudnia to skupienie się na oglądanym właśnie filmie a czasem reklam nie ma w ogóle co jest często bardzo irytujące. Przydało by się je rozłożyć na w miarę rozsądne ramy czasowe.

Pod każdym filmem, programem lub serialem dostępny jest opisu odcinka dzięki czemu szybko zorientujemy się czy dany odcinek był już przez nas oglądany czy też nie.

 

Podsumowując, TVN Player to naprawdę dobra i ciekawa aplikacja z kilkoma wadami które bez specjalnych bolączek każdy jest w stanie zrozumieć i pominąć. Nie są one na tyle uciążliwe by nie dało się korzystać z aplikacji. Brakuje w niej również kilku funkcji takich jak możliwość zapisywania oglądanego filmu w pamięci urządzenia przez co  korzystanie z aplikacji bez dostępu do internetu jest niemożliwe.

Dodam również że recenzowana przeze mnie aplikacja jest wersją przeznaczoną dla urządzeń z iOS. Możliwe że wersja dostępna na urządzenia z Androidem różni się nieznacznie od wersji testowanej przez mnie. Jeśli tak, dajcie znać w komentarzach i pochwalcie się jakie są wasze wrażenia na temat TVN Player.

Be Sociable, Share!