Kolejny egzotyczny telefon z ciekawą specyfikacją przeznaczony wyłącznie na Japoński rynek. A wielka szkoda, w tym przypadku nie tylko moc idzie w parze z wyglądem. Po więcej informacji zapraszam do wpisu!

Kolejny ultracieńki, ultraszybki Android przeznaczony wyłącznie na Japoński rynek wyróżniający się wodoodporną obudową dostępny w 3 wariantach kolorystycznych. Tym razem nie jest to stylowa zabawka taka jak bardzo oryginalny KDDI’s INFOBAR c01 o którym pisaliśmy wcześniej.

Tym razem mamy do czynienia z naprawdę potężną maszyną wydajniejszą od wielu stacjonarnych komputerów które możemy spotkać w polskich szkołach, urzędach lub nielicznych domach. Nowy NEC o skomplikowanej nazwie Medias ES N-05D to telefon z Androidem 2.3.6 Gingerbread działający na nowym układzie Snapdragon S3 taktowany 1.5GHz w testach bijącym na głowę takie urządzenia jak Samsgun Galaxy SII. Dodatkowo NEC zostanie wsparty sporą ilością pamięci ram. Wszystko wygenerowane dzieki tym podzespołom zostanie wyświetlone na wyświetlaczu 4,3-cala o rozdzielczości 1280×720 pikseli co pozwoli na naprawdę komfortową pracę z urządzeniem


 Niestety wbudowana pamięć telefonu nie przekroczy 4GB. Na szczęście użytkownicy będą mogli ją rozbudować dzięki slotowi microSD i szybko ją zapełnić robiąc zdjęcia 8.1-megapikselowym aparatem z matrycą CMOS dzięki czemu zdjęcia zrobione Medias’em ES N-05D mogą wychodzić naprawdę świetnie.

Dodatkowo NEC wyposażony został w technologię NFC, niespotykany już często port podczerwieni, cyfrowy tuner TV i Bluetooth 4.0. 

Sam smartfon waży niecałe 110 gramów  a jego grubość w najcieńszym miejscy wynosi zaledwie  6.7mm.

NEC ES MEDIAS N-05D będą dostępne w Japonii w lutym lub najpóźniej w marcu. Dostępność na innych rynkach stoi obecnie pod znakiem zapytania i być może w niedalekiej przyszłości NEC EC ES MEDIAS N-05D będzie dostępny w innych krajach na co bardzo liczymy.

Via 

Be Sociable, Share!