Nowe telefony Nokia Lumia dostają znakomite recenzje. Wielu ludzi jest bardzo zadowolony z nowego kierunku rozwoju który podjeła Noki w próbie odwrócenia obecnego spadek udziału w rynku. Nokia żartobliwie poinformowała niedawno że próbując polepszyć swoją sytuację na rynku  nie zapomina o kluczowych elementach w telefonie i że w każdym telefonie pod znakiem Nokii naprawdę potrzebny jest stary i dobry „Snake”. 

Gra z klasycznych telefonów Nokia z lat 90-tych którą pamiętają wszyscy. Nie ma osoby która nie urodzona w latach 90 nie pamiętałaby tak klasycznej gry która często w swojej klasie porównywana jest do takich hitów jak Mario. Prawdopodobnie dla tego że obie gry potrafiły wciągać na długie godziny pomimo braku świetnej grafiki i niezwykłych efektów dźwiękowych.

Twórcy aplikacji jako główny cel obrali sobie stworzenie gry przeniesionej w skali 1:1 na telefony nowej generacji. W efekcie końcowym aplikacja próbuje udawać stare piksele na małym, zielonym ekranie w odcieniach czerni i bieli. Twórcy stworzyli klasyczną grę taką jaką była ona w 1997 roku. Gra ma nawet w pełni działający panel sterowania „wężem” wyglądający jak stara klawiatura numeryczna z działającym podświetleniem.

Pomimo tego że gra w swoim założeniu przeznaczona jest wyłącznie dla telefonów Nokii z Windows Phone 7 to nic nie stoi na przeszkodzie aby każdy posiadacz telefonu z Windows Phone na pokładzie mógł w nią zagrać. Grę za niecałego dolara znajdziecie do pobrania pod tym adresem.

Gdy już zakupicie i pogracie trochę w grę, dajcie znać jak wasze wrażenia i jakie osiągacie w niej wyniki. 

Via

Be Sociable, Share!