Beta testy aplikacji Steam znanej prawie wszystkim graczom na całym świecie wystartowała właśnie dla urządzeń z Androidem oraz iOS. Czym tak naprawdę jest mobilna wersja Steam’a i co zrobić by ją zdobyć? Zapraszam do przeczytania wpisu!

Niestety, na starcie muszę rozczarować wielu chętnych użytkowników którzy chcieli by przetestować aplikację. Aby móc w pełni korzystać z aplikacji Steam dla urządzeń mobilnych konieczne jest posiadanie uprzywilejowanego konta z zaproszeniem do beta testów. Użytkownicy telefonów z Androidem oraz iOS bez problemów pobrać mogą aplikację na swoje telefony, problem pojawia się dopiero podczas próby logowania.

Niestety przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać na w pełni działającą aplikację. A co takiego potencjalnemu użytkownikowi Steam’a da taka aplikacja zainstalowana na swoim telefonie? Dzięki Steam Mobile bez najmniejszych problemów i opłat każdy użytkownik platformy będzie miał możliwości komunikowania się z innymi użytkownikami w formie czatu lub w późniejszych wersjach w formie głosowej.

Aplikacja z pewnością przyda się również podczas  wielkich, corocznych wyprzedaży Steam między innymi 10 dni wyprzedaży świątecznej podczas której wielu użytkowników nie ma dostępu do swojego komputera  z którego mogło by kupić przecenioną grę z powodu Świątecznych odwiedzin rodziny i bliskich. Aplikacja pozwoli zakupić grę przez telefon a po powrocie do domu gra pojawi się na naszym komputerze. To naprawdę świetne rozwiązanie dla wszystkich wyprzedarzo maniaków.

Via 

Be Sociable, Share!