Pomimo tego że w mediach nie mówi się często o modelach telefonów Nokii serii 40 to one wiodą prym wśród sprzedaży na całym świecie. High-endowe modele Nokii takie jak N9 czy Lumia 800 prawdopodobnie nigdy nie dorównają uniwersalnym i tanim telefonom w liczbie sprzedanych egzemplarzy. Dzisiaj, sprzedaż telefonów S40 osiągnęła imponujący wynik – 1,5 mld sprzedanych urządzeń!

Ostatni, 1,5 miliardowy sprzedany model telefonu to Nokia Asha 303 który kupiła 21-letnia kobiea w Sao Paulo w Brazylii.   Nokia Asha 303 ​​jest obecnie flagowym modelem Nokii S40 przez co nikt nie jest pewny czy sprzedaż akurat tego modelu jako 1,5 miliardowego to zbieg okoliczności czy po prostu czysty zabieg marketingowy.

Od niedawna modele S40 stały się czymś więcej niż tylko telefonami komórkowymi tak jak to miało miejsce w przeszłości. Obecnie S40 posiadają ekrany dotykowe, Wi-Fi, procesory 1 GHz, Nokia Maps i inne gadżety w swoim repertuarze.

Tak czy inaczej, gratulacje dla Nokia i platformy S40. Przed zdmuchuje świeczek, życzymy kolejnym telefonom nokii S40 wielozadaniowość, przeglądarki dokumentów i być może inteligentnego wybieranie numerów na kształt tego co znamy obecnie pod postacią SIRI w iPhonieKto wie, być może w niedalekiej przyszłości w pełni dotykowy telefon S40 może stać się tym, co czyni smartfony obecnej generacji smartfonami. 

Via


Be Sociable, Share!