Każdy kto choć przynajmniej kilka razy w życiu zagrał w grę na komputerze z pewnością słyszał o Counter-Strike. Grze w którą od wielu lat grają tysiące graczy z całego świata. Kwestią czasu stał się fakt przeportowania gry na urządzenia mobilne. Dzięki niezależnym twórcom społeczności XDA Dev wszyscy użytkownicy telefonów i tabletów z Androidem mają szansę zagrać w grę na swoich urządzeniach gdzie tylko zechcą

Sama gra Counter-Strike rozpoczęła swoje życie jako mod do gry Half-Life w 1999 roku. Wraz z upływem czasu stworzono kolejne wersje gry która po roku od premiery moda stała się pełnoprawną, samodzielną produkcją.

Grę możecie już pobierać, jedynymi wymaganiami twórców jest konieczność posiadania jednej z dwóch wersji systemu Androida. Do pobrania stąd: Androida 2.0-2.2 i Android 2.3 +.

Sami twórcy głośno zaznaczają że prace nad grą trwają a finalna wersja gry może całkowicie różnić się od tego co zobaczyć możecie teraz na swoich telefonach. Mimo to nie przeszkadza to w możliwości gry online ze wsparciem dla ponad 600 graczy co robi ogromne wrażenie a sama gra w niedalekiej przyszłości dostępna będzie również dla użytkowników Facebooka.

Samą grę napędza silnik Unity 3D który znamy między innymi z takich gier jak ShadowGun czy Samurai II: Vengeance.

Wielu z pewnością narzekać będzie na sterownia ale nie wszyscy wiedzieć mogą że również do telefonów z androidem bez problemu podłączyć można wszelakiej maści myszki i klawiatury bezprzewodowe dzięki czemu granie na telefonie może przekształcić się w zupełnie inny poziom rozgrywki.

Via

Be Sociable, Share!