Instagram, aplikacja bijąca rekordy popularności w AppStore, oczekiwana przez szerokie grono użytkowników systemu Android. Prawdopodobnie prędzej pojawi się na telefonach z systemem Windows Phone 7 niż na użadzeniach z Androidem.

Tak twierdzi  bardzo popularny zagraniczny blog mobilesyrup w oparciu o słowa firmy Fast Company twierdzące że nic w świecie Microsofu nie jest niemożliwe i trudno się z tym nie zgodzić. Mając tak ogromne pieniądze i naprawdę liczną, bardzo kreatywną załogę można zdziałać naprawdę wiele.

Fast Company twierdzi również że Microsoft stara się portować znane i popularne aplikacje z systemu iOS przed portami dostępnymi na Androida. Plotki głoszą również, że Microsoft wydał miliony dolarów za popularne aplikacje takiej jak Foursquare, Yelp i Twitter w zamian za ich darmową dostępność w Marketplace w październiku 2010 roku.

Kevin Systrom, CEO firmy odpowiedzialnej za stworzenie Instagram nie chciał komentować tej pogłoski, twierdząc że jak na razie Instagram oficjalnie został potwierdzony jedynie dla urządzeń z Androidem. Systrom nie potwierdza ani nie wyklucza wersji dla Windows Phone.

Miło słyszeć że firmy walczą między sobą o jak najszybszy rozwój porządnych aplikacji oraz dostęp do nich jako pierwsi, dzięki temu użytkownicy będą mogli liczyć na szersze wsparcie oraz na lepszą jakość samych aplikacji.

Via

Be Sociable, Share!