iPhony oraz iPody starszych generacji mimo swojego wieku nadal potrafią zachwycić i sprawić że zwykły użytkownik nie mający wcześniej do czynienia z produktami firmy Apple może poczuć chęć pożądania takiej zabawki na własność. Niestety starsze modele telefonów i odtwarzaczy nie mają dostępu do najnowszych aktualizacji które zmieniają oraz dodają naprawdę wiele. 

Na szczęście z pomocą dla wielu użytkowników 2 i 3 generacji iPhonea oraz 1 i 2 generacji iPoda Touch przychodzi Whited00r Dev Team który opublikował niedawno odpowiednio zmodyfikowaną paczkę ipsw ze zmodyfikowanym systemem iOS 5 dla wszystkich urządzeń pracujących pod kontrolą procesora z architekturą ARM6.

Instalacja zmodyfikowanego  oprogramowania jest banalnie prosta i sprowadza się do czynności pobrania odpowiedniej paczki ipsw dla konkretnego modelu telefonu lub odtwarzacza którą pobierzecie stąd. Następnie podłączamy nasze urządzenie do komputera z zainstalowanym iTunes i klikamy „odtwórz” z wciśniętym „Shift” na klawiaturze. Wyświetli się nam okienko w którym będziemy musieli wskazać paczkę ipsw i następnie kliknąć OK.

W razie problemów polecam zajrzeć na stronę twórców aby dowiedzieć się więcej informacji na ten temat lub poprosić o pomoc w komentarzach. Możecie również obejrzeć poniższy filmik instruktażowy w języku Angielskim.

A jak działa nieoryginalne oprogramowanie możecie podejrzeć poniżej. Warto dodać również że cały system działa sprawnie.

Minusem zastosowania zmodyfikowanego oprogramowania w urządzeniach starszej generacji jest brak możliwości dostępu do AppStore oraz brak funkcji centrum powiadomień.  Są to na szczęście mało uciążliwe minusy. Bez centrum powiadomień można bezproblemowo funkcjonować a aplikacje nadal można pobierać i instalować bezpośrednio przez iTunes.

Wyciągacie swoje stare, kochane zabawki z szafki tak jak ja? A może nadal korzystacie ze starszych urządzeń od Apple? Dajcie znać w komentarzach!

Via

Be Sociable, Share!