Według analityków Morgan Stanley, rok 2012 będzie bardzo pomyślny dla smartfonów Nokii z systemem Windows Phone 7.  Część winy odpowiedzialnej za taki stan rzeczy można zarzucić na bardzo silną reklamię modeli Lumia 800. Czy Finom uda się dzięki temu zebrać spore plony?

Analitycy uważają, że 37 milionów sprzedanych urządzeń będzie najniższym wynikiem Nokii. Morgan Stanley szacuje że w 2012 roku komórki Nokii z Windows Phone 7 trafią do 37 milionów nabywców  i dwukrotnie więcej w roku 2013. Oznacza to, że w ciągu najbliższych dwóch lat urządzenia Nokia z Windows Phone wyprzedzą sprzedaż smartfonów Symbianem.

Dla porównania, Morgan Stanley twierdzi, że HTC dostarczy do 6 milionów smartfonów z Windows Phone w roku bierzącym i 10 mln w 2013 roku.

To naprawdę dobra perspektywa biorąc pod uwagę to że Windows Phone 7 nie gości na rynku od tak długiego czasu jak Android czy iOS. Być może w przyszłości to Windows Phone obejmie tron króla rynku mobilnych systemów operacyjnych. My trzymamy kciuki! I za Nokie i za Windows Phone’a!

Via

Be Sociable, Share!