Nokia N8 statyw

Jakiś czas temu potrzebowałem do swojej Nokii N8 statywu. Wybór padł na jeden z modeli dostępnych na aukcji internetowej. Statyw ten nadaje się do większości nowoczesnych smartfonów i z pewnością nie jest on ograniczony tylko do modeli fińskiego producenta. Oto kilka moich przemyśleń dotyczących tego właśnie statywu – zapraszam do dalszej części wpisu.

Statyw zakupiłem na aukcji w cenie ok. 35zł (wraz z przesyłką). Jest to nieoryginalne akcesorium dostępne dla wielu modeli Nokii, w tym: Nokia N8, Nokia N9, Nokia Lumia 800. Podejrzewam, że także większość modeli iPhone’a (a już z pewnością: iPhone 4 i iPhone 4S) przystosowana jest do tego gadżetu.

Nokia N8 statyw

Statyw zakupiłem z myślą by lepiej wykorzystać możliwości foto – video Nokii N8. Niestety po kilku próbach byłem zmuszony odłożyć go w kąt. Dlaczego? Statyw posiada krótkie nóżki, które po rozłożeniu nie dają odpowiedniej stabilności dla naszego mobilnego urządzenia, co skutkować będzie zazwyczaj wywrotką całego statywu wraz z smartfonem. Dodatkowym minusem jest konieczność pracy na ekranie mojej Nokii w przypadku robienia zdjęć czy nagrywania video, co także nie sprzyja stabilności całej konstrukcji.

Zobacz także: iPhone jak prawdziwy aparat

Podsumowując – jeśli szukacie porządnego stojaka – statywu do swojego smartfona proponuje zaopatrzyć się w coś podobnego do typowych statywów fotograficznych – porządnie wykonanych, stabilnych i zapewniających odpowiedni komfort pracy, choć takich jeszcze nie widziałem. Wyjątkiem może być statyw w wersji cheap and easy, który zobaczyć możecie na jednym ze zdjęć poniżej.

A jakie są Wasze doświadczenia i sposoby na lepsze robienie zdjęć, nagrywanie video z poziomu smartfona?

Via

Be Sociable, Share!