Jak podaje oficjalny blog firmy Nokia, najnowsza wersja systemu operacyjnego Symbian w wersji Belle zmienia swoją nazwę na Nokia Belle. Nokia tym samym żegna się z Symbianem. 

Symbian Belle to jak do tej pory najlepsza wersja tego systemu operacyjnego. Dla wielu to nadal będzie Symbian który w ostatnich latach zmieniał się bardzo mocno. W efekcie końcowym zastąpiona została również nazwa systemu.

Kolejne wersje systemu Sybmian Carla i Symbian Donna o których możecie przeczytać tutaj, całkowicie pozbędą się słowa „Symbian” oraz odmieni znany nam do tej pory obraz systemu. Czyżby zapowiedź nowej rewolucji? 

Zobacz także: Symbian Belle dla Nokii N8 wygląda pięknie [galeria + video]

Decyzja Nokii o czysto kosmetycznej jak na razie zmianie  jest czymś, czego wielu spodziewało się od dawna. Symbian w ostatnich latach bardzo podupadł na swojej sile i możliwościach co skutkowało taką a nie inną sytuacją. Nokia próbuje ostatnimi siłami uratować platformę Symbian. Konkurencja w postaci iOS, Androida oraz Windows Phone pozbawiła tronu dawnego króla systemów mobilnych.

Pozostaje nam jedynie czekać na rozwój sytuacji i mieć nadzieję że zmiana nazwy nie oznacza końca w tworzeniu, rozwijaniu i wsparciu systemu.

A wy co o tym sądzicie? Szykuje się rewolucja czy może warto pomyśleć o wieńcu? 

Via

 

Be Sociable, Share!