Wprowadzenie nowego wyglądu Dashboard’u przez Microsoft do Xboxa 360 niesie za sobą również dedykowaną aplikację z taką samą funkcją Xbox Live którą posiadają telefony z Windows Phone. Tym razem dla iPhone’a oraz iPada.

Aplikacja Xbox Live dla iOS jest wielką gratką dla wszystkich użytkowników korzystających nie tylko z Xbox’a 360. Aplikacja kompatybilna jest również z użytkownikami Games for Windows LIVE.

Xbox Live iPhone

Program oferuje nam szereg wielu przydatnych funkcji. Jedną z nich jest możliwość komunikacji z użytkownikami usługi na komputerach i konsolach. Podglądanie w co aktualnie gra nasz znajomy, sprawdzić ile punktów Gamerscore posiadamy na swoim koncie oraz edycję Live Avatar’a która sama w sobie jest fajną zabawą.

Wcześniej aplikacja była dostępna wyłącznie jako pre-instalowany program na telefonach z Windows Phone.  Wersja dla iOS nie jest tak wszechstronna jak jego odpowiednik z systemu Windows Mobile która pozwala na sterowanie odtwarzaniem muzyki i filmów na konsoli Xbox prosto z telefonu.

Wielu może twierdzić, że jest to próba zachęcenia użytkowników konsoli Xbox, aby zamienić urządzenie z iOS na telefony z Windows Mobile, szczególnie po premierze Lumi 800 i zbliżającego się wydania systemu Windows 8 w przyszłym roku.

Via

Be Sociable, Share!