Nokia 803

Nokia 803 prawdopodobnie zostanie wyposażona w aparat 12 Mpix, choć na chwilę obecną nie wiele wiadomo o tym modelu, wielu mówi już o następcy legendarnej Nokii N8, czy mają rację?

Oczywiście za całością przemawia aparat 12 Mpix, który rzekomo miałby się znaleźć w Nokii 803. Ponadto smart ma być wyposażony w system Symbian Belle oraz złącze HDMI i obsługiwać NFC. Wiele plotek głosi też, że specyfikacja Nokii 803 ma przypominać tą, którą możemy zobaczyć w najnowszych modelach z Symbianem na pokładzie – jednordzeniowy procesor o taktowaniu 1Ghz, wyświetlacz 3,5 cala WVGA z technologią ClearBlack i Gorilla Glass oraz 512MB pamięci RAM.

Co można myśleć o takim smartfonie?

Wszystko wskazuje na to, że nawet w nadchodzącym (2012 roku) Nokia nie zamierza odpuścić premier nowych smartfonów z Symbianem – platforma ta nadal żyje, jest rozwijana i pokazują się nowe produkty z tym OS’em. Sama specyfikacja nie robi większego wrażenia, choć aparat 12 Mpix, który będzie potrafił to samo, co ten w Nokii N8 z pewnością wywoła uśmiech na twarzy nie jednego fana tej firmy.

Premiera Nokii 803 nie odbędzie się raczej w tym roku – czy będzie to początek przyszłego czy też może II kwartał 2012r. – co myślicie?

Via

Be Sociable, Share!