Koreańskich producentów elektroniki Samsung, ogłosił szacunkowe podsumowanie sprzedaży telefonów komórkowych w 2011 roku. Ponad 300 milionów sprzedanych komórek w 2011 to wynik imponujący zwłaszcza, że firma pokonała w ten sposób swój zeszłoroczny rekord o 20 milionów. Czemu Samsung może zawdzięczać tak dobre wyniki?

Część sukcesu firmy Samsung można przypisać dla topowej serii smartfonów Galaxy S . W 3 kwartale roku odnotowano z korzyścią dla Samsunga jako największego sprzedaży na całym świecie smartfonów tego producenta, pozbawiając tym samym korony ilości sprzedaży Nokii.

Co spowodowało tak wysoką sprzedaż? Wprowadzenie na rynek serii  Galaxy S w tym bardzo nowoczesnego Samsung Galaxy S II oraz wprowadzenie Androida do tanich smartfonów, co  przyczyniło  się do rekordu w tym roku.

Przewidywana premiera Samsung Galaxy S III już w lutym 2012 roku, być może i w 2012 roku samsung pobije swój własny rekord i stanie się największym producentem telefonów komórkowych na świecie? Trzymacie za niego kciuki?

Via

Be Sociable, Share!