To bardzo dobra wiadomość dla użytkowników urządzeń z iOS którzy czekają już od dłuższego czasu na swobodny jailbreake i potwierdzone informacje w tym temacie.

Dzisiaj po południu czasu polskiego  pod2g na swoim oficjalnym kanale twitter opublikował filmik ukazujący działający Jailbreake Untethered dla iOS5(dla niewtajemniczonych, jest to metoda złamania systemu która po wyłączeniu/rozładowaniu telefonu nie wymaga jego podłączenia do komputera)


Pod2g jest członkiem Chrinic Dev Team,według innych informacji opublikowanych na twitterze wynika że pod2g i i0n1c pracowali nad swobodnym jailbreakiem od dłuższego czasu. Luka w zabezpieczeniach iOS5 umożliwiła po długim czasie oczekiwania możliwość uruchomienia telefonu w trybie Untethered.Pod2g rozpocznie rozpowszechnianie oprogramowania do odblokowania już wkrótce.

Brak niestety potwierdzonych wieści o tym, czy untether będzie wspierać iPhone’a 4S i iPad’a 2. Pod2g zapewnia że będzie testował Jailbreaka na najnowszych iUrządzeniach jak najprędzej.  Choć nadal jailbreak jest niedostępny dla szerokiej publiczności,jest to z pewnością ogromna, pozytywna wiadomości.

A wy czekacie na nowego Jailbreake’a? Czy może nie przeszkadza wam odblokowanie Tethered? 

Via 

Be Sociable, Share!