Motorola opublikowała plany modernizacji swoich urządzeń do najnowszej wersji Androida Ice Cream Sandwitch a także zdradza nam jak idą pracę nad Aktualizacją.

Pierwszymi urządzeniami które mogą spodziewać się najnowszego oprogramowania w wersji 4.0 są najnowsze modele Motorola RAZR, Droid Bionic i tablet Xoom. Oficjalny blog ogłaszający plany mówi , że mogą pojawić się pewne dodatki do tej listy w przyszłości. Jednym z takich dodatków może okazać się Motorola Atrix która do tej pory mieści się w czołówce najpotężniejszych telefonów na rynku.

Motorola rozpoczęła już pracę nad pierwszym etapem prac nad Ice Cream Sandwich  i zamierza zakończyć pracę wstępne nad ICS w ciągu najbliższego miesiąca. Następnie, gdy ostateczna lista urządzenie zostanie ujawniona, poszczególne wersje oprogramowania dla każdego telefonu z osobna zostaną dla niego dostosowane. Do samego gołego systemu operacyjnego zostaną również doinstalowane specyficzne elementy, przykładem może zostać zmiana interfejsu Motoroli na znaną już nakładkę graficzną , Motoblur.

Zobacz także: Porównanie 4 smartfonowych systemów operacyjnych [infografika]

Okres testów do finalnego wydania oprogramowania ma zakończyć się od 2 do 5 miesięcy. Następnie aktualizacje oprogramowania będą rozwijane  dla poszczególnych urządzeń i wydawana w formie łatki systemowej.

Użytkownik motoroli przyjdzie niestety długo poczekać na najnowsze  oprogramowanie, na pocieszenie napiszę że   pewne jest to że nie tylko Motoroli przeportowanie nowego Androida zajmie tyle czasu.

Jak sądzicie? Warto czekać na nowego Androida?

Via

Be Sociable, Share!