Zbliża się zima a wielu z nas posiadaczy smartfonów z dotykowym ekranem wykonaneym w technologii pojemnościowej nie chce zmarznąć w zimne dni. Problem pojawia się wtedy gdy chcemy odebrać połączenie lub zrobić z telefonem cokolwiek innego mając założone rękawiczki.

Sposobem tym jest pasta termo przewodząca stosowana w chłodzeniu komputerów.  Z pewnością wielu z was spotkało się z nią już nie jeden raz. Ci którzy jednak nie wiedzą o czym mówię mogę zapewnić że taka pasta jest gdzieś pod maską waszego komputera. Osobiście nie polecam szukania jej gdzieś w waszych komputerach. Pastę termoprzwodzącą kupicie za niewielkie pieniądze w większości sklepów z akcesoriami komputerowymi a najtańsza jej wersja nie powinna przekroczyć ceny 5zł.

Gdy zdobędziemy już naszą pastę wystarczy że nałożymy bardzo niewielką ilość na końcówkę palca którym chcemy obsługiwać nasz telefon i poczekać aż pasta wyschnie. Pamiętajcie że nie możecie z nią przesadzić! Tutaj pojawia się minus całego zastosowania. Pasta twardnieje czego skutkiem mogą być porysowane ekrany! Posiadacze telefonów z ekranem wykonanym w technologii Gorilla Glass mogą odetchnąć spokojnie lecz niestety nie wszyscy posiadają tak trwałe i odporne na zarysowania wyświetlacze.

Osobiście zdążyłem już przetestować tę metodę  i jestem z niej bardzo zadowolony. A wy macie na to jakieś inne metody? Jeśli tak podzielcie się nimi z nami! A może skorzystacie z tego sposobu? Czekam z niecierpliwością na odpowiedzi w komentarzach! 

Be Sociable, Share!