Nokia Lumia 800

Wielu położyło już na tej firmie krzyżyk, tymczasem ta budzi się z letargu i wraz z kolejnym systemem operacyjnym próbuje wrócić do gry. Pierwszym krokiem mogą być reakcje konsumentów na pierwszy smartfon Nokii z systemem Windows Phone Mango. Czy będzie hit i Nokia zacznie się liczyć w grze czy też będzie kit i pożegnanie fińskiego producenta?

Nadal wiele osób uważa, że współpraca Nokii z Microsoftem to ostatnia deska ratunku, która może ocalić ten tonący okręt. O słuszności takiej współpracy a nie innej, wypowiadałem się już wiele razy – Nokia nie mogła znaleźć innego sojusznika z prostej przyczyny – Apple nie było zainteresowane współpracą, Android to zło konieczne, które mogło doprowadzić producenta jedynie do wojny z innymi markami na poziomie samej technologii. Tak więc smartfony Nokii z Windows Phone Mango są jedynym logicznym rozwiązaniem, a od ich sukcesu zależy przyszłość fińskiego producenta.

Zobacz także: Nokia Lumia 800 odbiera nagrodę What Mobile 2011

Tymczasem brytyjski oddział Nokii jest bardzo zadowolony z przedsprzedaży Nokia Lumia 800. Brytyjska sieć Orange mówi o rekordowej przedsprzedaży Nokii Lumia 800 (sprzedawanej wraz z konsolą Xbox 360). Francuski Orange także bardzo pozytywnie wypowiada się na temat sprzedaży tego modelu.

Wnioski pozostawiam już Wam – jeśli macie chęć to zapraszam do opisania swoich przemyśleń w komentarzach 🙂

Be Sociable, Share!