Nokia N8 next model

Pomimo współpracy Nokii z Microsoftem której wynikiem jest instalacja najnowszego mobilnego okienka w wersji 7.5 Mango na wszystkich nowych flagowych telefonach fińskiego producenta pewne jest to że następca Nokii N8 będzie korzystał nadal z dość specyficznego Symbiana^3.

Nie wiadomo jednak jeszcze jaka wersja Symbiana będzie obsługiwał nowy produkt Nokii. Prawdopodobnie będzie to również smartphone mocno nastawiony na fotografię w wyniku czego powiększony ma zostać  sensor oraz soczewki aparatu, niestety nie wiadomo czy również rozdzielczość zostanie zwiększona. Z kolejnych ciekawych nowości dotyczących aparatu jest fakt dodania zoom’u optycznego. Nową Nokię ma wspierać również 512mb ramu oraz procesor o taktowaniu 1GHz .

Starszy brat ma za to pozostawić po sobie identyczny 3,5′ wyświetlacz WVGA Clear Black z odporną na zarysowania warstwą ochronną Gorilla Glass.

A wy jak sądzicie , co będzie posiadał następca Nokii N8 lub co chcieli byście w nim ujrzeć? I co myślicie o instalacji w nim Symbiana?

Via

Be Sociable, Share!