Nokia Lumia 800

Nokia Lumia 800

Nokia Lumia 800 z systemem Windows Phone została oficjalnie zaprezentowana na konferencji Nokia World 2011. Pomimo tego, że jest to pierwszy smartfon Nokii z WP na pokładzie to dla większości wygląd oraz jego specyfikacja była znana już dawno.

Po sześciu długich miesiącach oczekiwania na pierwszy smartfon Nokia z Windows Phone, w końcu doczekaliśmy się smartfonu Nokia Lumia 800 z WP na pokładzie. Smartfon dostępny będzie w trzech wersjach kolorystycznych: czarnej, niebieskiej i różowej. Całość zamknięta została w tej samej obudowie, co Nokia N9 – identyczny wygląd poza funkcjonalnymi przyciskami Windows.

W smartfonie Nokia Lumia 800 znajdziemy: wyświetlacz AMOLED 3,7 z opływowymi kształtami, procesor Qualcomm Snapdragon QSD8255  o taktowaniu 1,4GHz i apart z optyką Carl Zeiss  8 Mpix z lampą błyskową i funkcją nagrywania w jakości HD (720p). Oczywiście poza tym Nokia Lumia 800 wyposażona będzie także w: WiFi b/g/n, GPS z A-GPS, Bluetooth 2.1, wyjście TV-out, 512MB pamięci RAM, baterię 1450 mAh.

Nokia Lumia 800

Na chwilę obecną ciężko jest powiedzieć, jak sprawuje się pierwszy smartfon Nokii z Windows Phone. Myślę, że najlepszym sprawdzianem byłoby zestawienie smartfonów: Nokia Lumia 800 vs Nokia N9 – pod względem wizualnym modele te przedstawiają się identycznie, różnica będzie polegała jedynie w systemie operacyjnym Windows Phone Mango vs MeeGo.

Dostępność Nokii Lumia 800 na świecie:

  • Początek listopada – Francja, Niemcy, Holandia, Włochy, Hiszpania, Wielka Brytania;
  • Końcówka roku – Hong Kong, Rosja, Singapur, Tajwan, Indie;
  • Początek 2012 roku – pozostałe kraje w tym Polska z wyłączeniem USA.

Nokia Lumia 800 ma kosztować 420 euro bez dodatkowych opłat i podatków. Cena powinna się zamknąć w 2000zł. Drogo czy tanio? Warto czy nie warto? – Jak myślicie?

Be Sociable, Share!