Nokia Sabre Prototype

Choć o Nokii Sabre pisałem już nieco wcześniej w sieci pojawiły się kolejne zdjęcia i informacje dotyczące tego smartfona. Zdjęcia są niemal w 100% autentyczne, co wykazało małe śledztwo.

Nokia Sabre ma być wyposażona w system Windows Phone 7, podobnie jak Nokia 800. Ma to być kolejny model smartfona Nokii z WP, który zaprezentowany zostanie już w przyszłym tygodniu.

Nokia Sabre wyposażona ma być w procesor o taktowaniu 1,4GHz oraz wyświetlacz 3,5 cala WVGA, 1GB pamięci RAM, aparat 5 Mpix. To tyle jeśli chodzi o samą specyfikację smartfona. Źródło podaje także przybliżoną cenę tego modelu – 300-350 euro. Nie jest to wysoka cena i z pewnością model ten nie będzie traktowany jako urządzenie highendowe.

Nokia Sabre

A teraz słów kilka na temat zdjęć, które pochodzą z portalu PocketNow. Na zdjęciu możemy zauważyć napis „property of NOKIA not for sale”, co w tłumaczeniu oznacza, że urządzenie to jest własnością Nokii i nie może być sprzedawane. W prawej górnej części smartfona został także podany tajemniczy link: proto.nokia.com który prowadzi do strony opisującej zasady korzystania z prototypów firmy Nokia. Jest to dosyć ciekawa informacja z racji na to, że firmy zazwyczaj nie wyjawiają sekretów dotyczących swoich produktów jeszcze przed premierą. Dodatkowo – sekrety te powinny być ściśle chronione. Możliwe, że tego typu przecieki to przecieki kontrolowane przez samą Nokię – w końcu informację należy odpowiednio dawkować.

A co Wy myślicie o takiej polityce chronienia prywatności i sekretów firmy?

Via & Via

Be Sociable, Share!