Nokia 800

Jest już niemal pewne, że pierwszy smartfon z Windows Phone 7 na pokładzie będzie nosił nazwę Nokia 800. Drugim pewniakiem jest jego wygląd – niemal identyczny co Nokia N9.

Nokia i Microsoft najwidoczniej doceniły dobre recenzje Nokii N9 i postanowili pierwszy smartfon z WP7 ubrać w te same szaty. N9 z systemem MeeGo doceniana jest za świetny wygląd – to przyjemność trzymać tak opływowe urządzenie w swoich dłoniach. Dodatkowym plusem jest zaokrąglony wyświetlacz, który nadaje temu smart fonowi niecodzienny wygląd. Gdy właśnie leży przede mną Nokia N9 koło Nokii N8 to zastanawiam się czy ten starszy model nie jest z innej epoki jeśli chodzi o design. Tak więc śmiało można przyznać, że wybór takiego  wyglądu Nokii 800 powinien zagwarantować sukces.

Nokia 800 ads

Druga sprawa to oczywiście system operacyjny – Windows Phone 7. Wiele osób nadal spekuluje na temat niepowodzenia tego przedsięwzięcia. Osobiście jeszcze jakiś czas temu byłem podobnego zdania do czasu gdy znajomy uświadomił mnie, że wkrótce nadejdzie Windows 8 na nasze PC, który odmieni nasze myślenie o „kafelkach”. Proces ten może jednak trochę potrwać ale wydaje mi się, że Windows Phone 7 będzie godnym konkurentem Androida i iOS’a już za 1,5 roku, gdy rynek na dobre pozna możliwości mobilnego i pecetowego okienka.

Na sam koniec słów kilka o samych zdjęciach – są one na chwile obecną przeciekiem ale już wiele razy mieliśmy informację o tym, jak ma wyglądać pierwszy smartfon Nokia WP – choćby a propo SeaRay. Na zdjęciu widnieje także podpis mówiący o tym, że smartfon wyposażony będzie w aparat 8 Mpix (podobnie, jak nowy iPhone 4S).

Nokia 800

Via

Be Sociable, Share!