Steve Jobs RIP

Nie dało się przejść obojętnie wobec tej informacji, która zelektryzowała cały świat – Steve Jobs nie żyje. Nie chce tworzyć kolejnego wpisu o tym kim był, oto kilka słów, jak postrzegałem Steve’a Jobs’a nie zagłębiając się bardziej w jego biografię.

Steve Jobs to człowiek legenda, choć jego karty wiele ludzi odkrywa dopiero w tej chwili. Niesamowity innowator, rewolucjonista – to chyba najczęściej pojawiające się opisy tego człowieka. Steve był dla mnie człowiekiem zagadką – kto przez 20 lat wychodzi w tych samych rzeczach do ludzi i zaczyna przedstawiać coś tak przełomowego jak, np. iPhone, iPad, iPod? Magia przemówień Steve Jobs’a była czymś wielkim – majstersztyk marketingowych posunięć – za to kochałem Apple i nienawidziłem bo wierzyłem, że Steve Jobs mógłby przedstawiać butelkę wody w takich superlatywach, że sprzedawałaby się jak świeże bułeczki za 50$ za sztukę. Steve doprowadził takie produkty, jak iPhone, iPad do perfekcji – unikalne wykonanie, innowacyjne, dbałość o najmniejsze detale.

Steve był człowiekiem niesamowitym, o czym świadczą choćby jego słowa. Oto jeden z moich ulubionych:

„Twój czas jest ograniczony, więc nie marnuj go, żyjąc życiem kogoś innego… miej odwagę, aby iść za głosem serca i intuicji. Tylko dzięki temu staniesz się tym, kim naprawdę chcesz. Wszystko inne jest nieważne.”

Na sam koniec zapraszam Was jeszcze na słynne przemówienie Steva Jobsa wygłoszone na Uniwersytecie Stanforda – tym razem przetłumaczone na język polski.

Be Sociable, Share!