Apple Logo

To o czym będziemy rozmawiać w przyszłym roku to nie z pewnością Nokia N9, która właśnie jest na fali. To o czym będziemy rozmawiać w przyszłym roku i mocno analizować przez następne miesiące to oczywiście nowe urządzenia od Apple – iPhone 4S i iPhone 5.

Można by rzecz, że przyszłość zaczyna się dzisiaj – jeden z bardziej prestiżowych graczy na mobilnym rynku (Apple) właśnie rozpoczął swoją konferencję w Cupertino w USA. To, co zobaczymy dzisiaj z pewnością przejdzie po raz kolejny do historii, bo Apple nauczyło Nas, że swoim marketingiem potrafi sprzedać niemal wszystko. Tak więc obojętnie czy dzisiaj zobaczylibyśmy brzydki smartfon o słabych parametrach czy też piękne cacko z bogatym wnętrzem większość fanów Apple zachłyśnie się nim i przez tydzień nie będzie mogło spać z wrażenia.

Według wszelkich plotek najnowszymi urządzeniami mobilnymi od Apple mają być dwa rodzaje iPhone’a – iPhone 4S i iPhone 5. 4S ma być tańszą alternatywą w stosunku do „Piątki”. Czym tak naprawdę będą się różnić – tego niestety nie wiadomo. Wielu spodziewa się dwurdzeniowego procesora o taktowaniu 1GHz, aparatu 8 Mpix z możliwością nagrywania w jakości fullHD. Najważniejszym jednak elementem, który ma być wyznacznikiem nowego iPhone’a to nowy design. Zgadzałoby się to z „religią Apple” – nieważne co tam wsadzimy, ważne by było ładnie podane. Dbałość o szczegóły i detale to z pewnością jeden z kluczy do sukcesu tej firmy.

Na sam koniec chciałbym się odnieść do innego producenta Nokii. Wielu wietrzy zmartwychwstanie tej marki po przejściu na system Windows Phone Mango. Trochę czasu jednak upłynie gdy Nokia znów będzie na najwyższej fali. Najważniejsze jednak wydaje się to, że ten producent jeszcze tej jesienni zaprezentuje pierwsze smartfony z Windows Phone, które będą musiały stanąć w szranki z nowym iPhone’m oraz z urządzeniami innych producentów, którzy także nie śpią. Jednym słowem – rok 2012, gdzie pojawią się oczekiwane smartfony w sklepach będzie rokiem prawdy dla Nokii i jej produktów z WP.

Czy sądzicie, że Apple pokaże dzisiaj coś, co przebije innych producentów, tak jak to było w przypadku ery iPhone’a, która trwa do dzisiaj?

Be Sociable, Share!