Microsoft Apps Nokia

Współpraca Microsoftu i Nokii zaczyna przybierać wyraźne kształty. Oprócz zapowiadanej już od dłuższego czasu linii smartfonów Nokia z Windows Phone Mango, firma z Redmond postanowiła doposażyć Symbiana o biurowy pakiet aplikacji.

Firma Nokia zapowiedziała dziś aktualizacje systemu Symbian Belle, dzięki którym smartfony z najnowszej oferty firmy zmienią się w przydatne w każdej branży biura mobilne. Bezpłatne aktualizacje o nazwie Microsoft® Apps to pakiet aplikacji biurowych firmy Microsoft, które rozbudowują obecne, wszechstronne funkcje zabezpieczeń i zarządzania w smartfonach Nokia pracujących na Symbian Belle. Aplikacje te nie wymagają dodatkowej infrastruktury.

Zobacz także: Tak prawdopodobnie wygląda Nokia 800

„Praca to ważny aspekt życia, część aspiracji i osiągnięć wielu ludzi na całym świecie” – mówi Purnima Kochikar, VP business mobility Nokia. „Tak jak Symbian Belle zwiększa możliwości kontaktów towarzyskich i społecznościowych, tak teraz chcieliśmy ułatwić pracownikom i pracodawcom zarządzanie ich codzienną pracą. Microsoft Apps to przykład wartościowej i innowacyjnej oferty firmy Nokia dla użytkowników urządzeń z systemem Symbian”.

„Aplikacje biurowe firmy Microsoft do urządzeń Nokia z systemem Symbian pomogą użytkownikom zachować łączność z dokumentami i usługami Microsoft Office w drodze” — mówi Pat Fox, senior director of marketing and planning, Microsoft Office.

Począwszy od końca IV kwartału 2011 r. z szeroką dostępnością na początku 2012 r. aplikacje Microsoft Apps będą oferować narzędzia do współpracy i pracy biurowej, takie jak Microsoft® Lync™ 2010 Mobile, Microsoft OneNote™, Microsoft PowerPoint® Broadcast i Microsoft Document Connection (z dostępem do Microsoft SharePoint) w urządzeniach z Symbian Belle. W ramach kolejnej aktualizacji w pierwszej połowie 2012 roku pojawi się także Microsoft Word, Excel i PowerPoint jako aplikacje macierzyste — po raz pierwszy poza platformą Windows.

Microsoft Apps będą dostępne do pobrania przez telefon lub komputer i będą działać w urządzeniach Nokia N8, Nokia C7, Nokia C6-01, Nokia E7, Nokia E6, Nokia X7, Nokia 700, Nokia 701, Nokia 600 oraz Nokia Oro.

Dodatkowe informacje:

W ramach pierwszej aktualizacji pod koniec IV kwartału 2011 r. z szeroką dostępnością na początku 2012 r.  urządzenia z systemem Symbian Belle zostaną wzbogacone o takie aplikacje biurowe firmy Microsoft, jak:

  • Microsoft OneNote — do robienia zaawansowanych notatek z elementami graficznymi. Aplikacja umożliwia synchronizację z Microsoft SkyDrive®.
  • Microsoft Lync 2010 Mobile — ekonomiczny komunikator, informacje o dostępności oraz rozmowy audio i spotkania online niezależnie od miejsca.
  • Microsoft Document Connection — zapewnia ujednolicony wgląd w dokumenty przechowywane w urządzeniu mobilnym, w tym załączniki do wiadomości e-mail oraz dokumenty w witrynach SharePoint 2010.
  • Microsoft PowerPoint Broadcast — umożliwia wyświetlanie prezentacji transmitowanych bezpośrednio z komputera do urządzenia mobilnego.

W ramach kolejnej aktualizacji  w I połowie 2012 r. zostaną dodane zostaną dodane Microsoft Word, Excel i PowerPoint jako macierzyste aplikacje — po raz pierwszy poza platformą Windows oraz pojawią się nowe funkcje aplikacji firmy Microsoft, w tym:

  • Synchronizacja Microsoft OneNote z serwerem SharePoint (dodatkowo do SkyDrive).
Be Sociable, Share!