Nokia Ovi Store vs Apple App Store

Resarch2guidance udostępniło bardzo ciekawe informacje na temat ilości pobierania danej aplikacji w Ovi Store i innych sklepach. Przyjmując za punkt wyjścia App Store, w sklepie Nokii dana aplikacja zostanie o 160% częściej pobierana niż w sklepie Apple. To może mało znaczący fakt dla samego użytkownika ale dla developerów ma to już kolosalne znaczenie.

Podczas gdy App Store od Apple to najbardziej popularny wirtualny sklep z aplikacjami mobilnymi z największą ilością contentu, to nie sprawia to iż jest to idealne miejsce dla każdego z developerów. Według najnowszych danych za II kwartał tego roku, aplikacja w Ovi Store generuje o 160% więcej dziennych pobrań niż aplikacja w App Store.  Tak więc dla developera sytuacja, gdy tworzy aplikację na Nokię jest o wiele bardziej korzystniejsza niż stworzenie apki na iPhone’a. Wirtualny sklep Apple funduje taką ilość różnorodnych aplikacji, że ciężko jest się przebić ze swym produktem. Tymczasem w Ovi Store nadal jest dużo miejsca dla samych twórców aplikacji, dzięki czemu jeśli nie jest to „sławą owiana produkcja”, to o wiele łatwiej będzie dotrzeć z nią do potencjalnych klientów. Pod tym względem Ovi Store to doskonałe miejsce.

Znajdź aplikację na swój telefon – przejdź do strony aplikacji

Z drugiej strony barykady stoją sklepy mało popularne, jak LG World czy Samsung Store – na tym rynku może najłatwiej jest się przebić (LG – tylko 3000 aplikacji w sklepie), natomiast nie ma do kogo trafić ze swoimi produkcjami – liczba użytkowników tych sklepów jest zbyt mała.

Via

Be Sociable, Share!