Windows Phone Mango

Microsoft zrobił kolejny krok milowy w drodze do pierwszego smartfonu Nokia Windows Phone: prace nad tym system operacyjnym zostały oficjalnie zakończone. Teraz przyszedł czas na Nokię – dogranie szczegółów i wypuszczenie pierwszej Nokii W.

Za Nami długa droga w kierunku pierwszego smartfona Nokii z systemem od Microsoftu. Wszystko zaczęło się od podpisania umowy o współpracy pomiędzy tymi dwiema firmami – było to ponad pół roku temu (luty 2011).

Od początku mówiło się, że pierwsze smartfony Nokii z WP mają mieć najnowszy system Mango. Dlatego też pracowała nie tylko Nokia by skręcić wszystkie podzespoły, tak by współgrały z systemem Windows Phone Mango. Tymczasem okazało się, że Microsoft ukończył swój system przed czasem, teraz wszystko pozostaje w rękach Nokii.

Jak podaje Dyrektor Microsoftu od urządzeń mobilnych na kraje skandynawskie: „Teraz wszystko zależy od naszych partnerów produkcyjnych. Microsoft wydał pełną wersję systemu Mango, szybciej niż planował. Teraz możemy odetchnąć z ulgą i czujemy się z tym dobrze”.

Wszystko wskazuje więc na to, że pierwszy smartfon Nokii z Windows Phone Mango dostępny będzie już przed końcem tego roku – tak, jak zapowiadały obie firmy. Dla wielu, również dla mnie, początek romansu Nokii z Microsoftem jest tak tajemniczy, jak to co kryje się w smartfonie Stephen Elop. Niemniej jednak zagadkowość podsyca ogień i budzi zaciekawienie.

Też czekacie na pierwszy Nokia Windows Phone? Czy chcielibyście takie urządzenie kupić?

Be Sociable, Share!