Symbian Anna ikony

Wczoraj miała miejsce aktualizacja systemu Symbian Anna na smartfonach Nokia N8, E7, C7, C6-01. Ciekaw jestem jakie są Wasze odczucia na temat tej aktualizacji – co Wam się podoba, czego nie lubicie i czego oczekiwaliście po tej aktualizacji, a nie zostało wprowadzone. Mam nadzieję, że wspólnie będziemy w stanie rozwiązać Wasze problemy i podzielić się wrażeniami. W dalszej części wpisu postaram się opisać swoje odczucie dotyczące korzystania z systemu Symbian Anna, nie zabraknie także Anni, która opowie Nam, co ciekawego znajdziemy w nowym OS’ie Nokii. Zapraszam do czytania i gorąco zachęcam do komentowania.

Swoje pierwsze doświadczenie z systemem Symbian Anna nabyłem przy okazji testowania Nokii X7. Można to określić, jako przesiadkę do lepiej wyposażonego samochodu – sami wiecie – skóra, 3-strefowa klima i idealne nagłośnienie. Gdy w późniejszym czasie przyszło mi przesiąść się z powrotem na system Symbian^3, który dotychczas był obecny na czterech smartfonach Nokii (N8, E7, C7, C6-01) poczułem, że to nie jest już ten sam Symbian. Dlatego też wczorajsza aktualizacja systemu nie była dla mnie wielką zmianą, ale z pewnością była to zmiana na coś lepszego.

Niewątpliwie spodobał mi się nowy design Anny – ciekawe, okrągłe ikony to duży plus tej aktualizacji. Wiem, wiem – to tylko naparstek tego, co przynosi ta aktualizacja i pewno jedno z mniej ważnych rozwiązań dla inżynierów Nokii – mnie jednak cieszy 🙂 Co do przeglądarki internetowej, która z takim splendorem jest reklamowana przez Nokię – wybaczcie, ale tak się przyzwyczaiłem do Opery, że nie mam jakoś ochoty na testy wbudowanej przeglądarki. W moim odczuciu, to zawsze było spore niedociągnięcie ze strony Nokii. Kolejna sprawa to możliwość dodawania notatek do kalendarza bezpośrednio z widokiem na cały miesiąc – funkcja, która niewątpliwie zachęca Nas do dodania wydarzenia i sprawia, że kalendarz nie tylko staje się funkcjonalny ale także staje się on ważną częścią telefonu.

To tylko kilka refleksji, które nasunęły mi się w związku z aktualizacją Symbian Anna na mojej Nokii N8. Mam nadzieję, że w trakcie naszej wspólnej rozmowy będę mógł opowiedzieć o kolejnych nowych rozwiązaniach, które przyniosła Anna.

Tymczasem zapraszam Was do obejrzenia krótkich filmików video, na których przysłowiowa Ania z dużym podnieceniem opowiada o najnowszej aktualizacji. Podoba mi się ten moment na kilka sekund przed końcem filmików – powstaje taka niezręczna cisza w której Ania nie wie co ma ze sobą zrobić 🙂

Zachęcam do podjęcia dyskusji – liczę na Wasze komentarze i zaangażowanie.

Be Sociable, Share!