Gartner statystyki 2011

Według najnowszych statystyk przedstawionych przez Gartner za II kwartał 2011 roku, Nokia nadal pozostaje numerem jeden na rynku pod względem ilości sprzedanych telefonów komórkowych na Świecie. Fiński producent ma ponad 22% rynku urządzeń mobilnych. Ciekawie przedstawia się także sytuacja w starciu systemów operacyjnych – czy Symbian ma się czego bać?

Błyskawicznie odpowiem na wcześniej zadane pytanie – system operacyjny, na którym bazują smartfony Nokii – Symbian, nadal pozostaje numerem dwa na świecie. Wyprzedza go oczywiście Android, którego wzrost w analogicznym okresie rok do roku wyniósł 26 procent. Prawie co drugi smartfon na świecie bazuje już na systemie od Google – to daje do myślenia.

Symbianowi mocno depcze po piętach także iOS od Apple, jednak nie powinien on tak szybko przejąć miejsce vicelidera.

Gartner systemy operacyjne

Na sam koniec chciałbym powrócić na chwilę do pierwszego zestawienia, które obrazuje ilość sprzedanych telefonów komórkowych na świecie. Cały czas przy okazji takich statystyk intryguje mnie wzrost telefonów, kryjących się pod nazwą – inne. Za drugi kwartał ta grupa urządzeń mobilnych liczy sobie już 153 miliony sprzedanych słuchawek i ma ponad 35% rynku. Chyba warto się w tym momencie zastanowić nad uszczuplaniem grubych rekinów na rzecz drobnego planktonu, który jeszcze dobrze nie zalał Europy ale całkiem dobrze radzi sobie w Azji.

Via

Be Sociable, Share!