Nokia N9 stop

Nokia jakiś czas temu uruchomiła zegar odliczający czas do wejścia Nokii N9 do sprzedaży na rynku szwedzkim. Datą docelową był 23 września, to właśnie wtedy N9 miała trafić w ręce konsumentów z północy. Wczoraj zegar stanął w miejscu a po chwili strona internetowa z odliczaniem padła – co więc się stało i jakie są tego konsekwencje?

Wielu wróży, iż jest to znak, że Nokia N9 nie trafi wcale do sprzedaży – nic bardziej mylnego. Proces promowania Nokii N9 jest już za daleko posunięty, a po telefon zaczynają się ustawiać operatorzy komórkowi.

Z drugiej jednak strony aż dziw bierze, że strona internetowa swipe.nokia.se z odliczaniem jest nadal niedostępna – wątpię by taki stan rzeczy przeszedł bez echa w szwedzkiej Nokii i nikt ich o tym nie powiadomił.

Zobacz także: Biała Nokia N9 na zdjęciach

Pozostaje kolejna hipoteza, która wydaje się mocno prawdopodobna aczkolwiek mało oczywista – wejście Nokii N9 na rynek szwedzki zostanie przesunięte, stąd brak informacji o odliczaniu do premiery smartfona.

Opóźnienia w Szwecji mogą oznaczać tyle, że Nokia N9 trafi także do Nas nieco później. Pytań jest wiele a odpowiedzi brak – mam nadzieję, że czas przyniesie choć jedną odpowiedź – kiedy N9 pojawi się w Polsce?

Be Sociable, Share!