Nokia X& SIM card

Nokia X7 to drugi smartfon, po Nokii E7, w którym zastosowano wysuwany slot do karty SIM oraz do karty pamięci microSD. Choć sprawa wydaje się niemal oczywista, jak „zainstalować” te karty warto zobaczyć, jak zrobić to poprawnie by nie ucierpiał na tym nasz smartfon i karta SIM / microSD.

Pierwszą sprawą, jaką musimy wykonać to upewnienie się, czy nasza Nokia X7 jest wyłączona. Jeśli nie, należy przycisnąć górny przycisk Power – tak by telefon się wyłączył. Następnie wysuwamy slot karty SIM, który umieszczony jest w lewym dolnym rogu – wystarczy go wcisnąć z jednej strony, tak by się wysunął a następnie wyłożyć cały mechanizm na zewnątrz (analogicznie należy postępować ze slotem karty microSD). Gdy cały mechanizm jest już w naszych dłoniach, należy włożyć kartę SIM, tak by chip skierowany był do tylnej części smartfona. Mechanizm został tak wyprofilowany, że można go włożyć z powrotem do telefonu tylko na jeden sposób.

Zobacz także: Nokia najpopularniejszą marką w Chinach!

Identycznie należy postępować ze slotem karty microSD, która znajduje się w lewej, górnej części smartfona. Należy pamiętać, że wszystkie operacje wymiany kart powinniśmy wykonywać przy wyłączonym telefonie – ze względu na bezpieczeństwo danych.

Polecam: 5 najważniejszych zmian, jakie przyniesie aktualizacja Symbian Anna w Nokii N8

Dla posiadaczy Nokii E7

Na samym początku wspomniałem także o podobnym rozwiązaniu w Nokii E7. W tym smartfonie występuje tylko slot kart SIM, który znajduje się w prawym górnym rogu. Tutaj także procedura instalacji karty pozostaje niezmienna.

Poniżej krótki film instruktażowy, który najlepiej oddaje cały proces instalacji karty SIM / microSD w Nokii X7.

Be Sociable, Share!