Nokia China

Ok – Nokia przeżywa w tym momencie słabszy okres – słabnące wyniki w sprzedaży, gorsze wyniki finansowe ale tego, że jest ona najpopularniejszą marką w największym państwie na świecie nikt im nie odbierze (przynajmniej w tym roku). To tak jakby przeprowadzić ogólnoświatową ankietę na którą, każdy co piąty ankietowany wymieniałby Nokię, jako najpopularniejszą markę na świecie – całkiem nieźle!

Jak wynika z analizy agencji Superbrands, Nokia jest najpopularniejszą marką w Chinach w 2011 roku. Agencja Superbrands została założona w 1994 w Wielkiej Brytanii i jest jedną z bardziej rozpoznawalnych agencji na świecie znana między innymi z niezależnych badań statystycznych i analizy.

Zobacz także: Nokia pokonuje Apple i Google stając się najlepszą firmą!

Rynek chiński jest jednym z najważniejszych rynków zbytu na świecie. Oczywiście ten kraj to także największy producent na świecie. Dla Nokii, Chiny stały się najważniejszym odbiorcom swoich produktów już dawno. To doskonałe miejsce do rozwoju biznesu i każda poważana w świecie firma musi się z nim liczyć.

Zobacz także: Nokia N9 coraz bliżej Polski – tanio nie będzie!

Produkty Nokii znalazły się już w rękach ponad 250 milionów chińczyków – żaden inny producent nie sprzedał takiej ilości telefonów w żadnym innym kraju! Nie należy popadać jednak w wielki zachwyt zwłaszcza, że w Chinach (podobnie, jak na całym świecie) coraz większą uwagę skupia się na mniej znanych firmach, które dopiero wchodzą w rynek mobilny. Firmy te produkują tanie słuchawki, nakładając przy tym minimalną marżę, dzięki temu mogą być produkowane na masową skale. Dzięki temu tzw. „pozostałe firmy” to już prawie 40% rynku telefonów komórkowych.

Via

Be Sociable, Share!