Nokia Microsoft Party

Dotychczas wiele mówiło się o tym, że pierwszy smartfon Nokii z systemem Windows Phone ma się pojawić dopiero późną jesienią, a sprzedaż miałaby się rozpocząć jeszcze pod koniec tego roku. Wiele wskazuje jednak na to, że współpraca tych dwóch firm rozkręciła się na dobre i nabrała szybszego tempa. Wynikiem tego może być o wiele szybsza premiera.

A wszystko to za sprawą wielkiej konferencji, która ma się odbyć 17 sierpnia pod nazwą Nokia & Microsoft Party. Impreza odbędzie się u naszych zachodnich sąsiadów – w Niemczech w mieście Kolonia. Samo zaproszenie nie zawiera  wielu szczegółów oprócz tego, że najemy i napijemy się za darmo 🙂 oraz uwaga, uwaga! – podczas imprezy odbędzie się konkurs, w którym do wygrania będzie jedna z trzech konsol Xbox 360 250GB z Kinect oraz smartfon Nokia z Windows Phone OS (wzmianka napisana małymi literami mówi jednak, że będzie on dostarczony, tak szybko jak zacznie być dostępny  🙂

Zobacz także: Widnows Phone 7 Mango w polskiej wersji językowej!

Wracając jeszcze do tematu prezentacji smartfonu Nokii z Windows Phone należy pamiętać, że CEO Nokii – Stephen Elop już w zeszłym miesiącu zaprezentował pierwsze urządzenie fińskiego producenta, które bazowało na systemie Microsoftu. Wtedy podkreślił także, że wprowadzanie smartfonów z WP będzie odbywać się stopniowo podczas tego roku. Głównie chodziło tutaj o dostępność tych urządzeń w różnych krajach. Przypomnijmy, że w „pierwszym rzucie” pierwsze telefony z Windows Phone mają trafić do krajów europy zachodniej: Francji, Niemiec, Włoch, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii i Holandii.

Zobacz także: Microsoft: Nokia z Windows Phone to klucz do sukcesu

Dużo spekuluje się także o nazewnictwie nowych urządzeń Nokii z WP7. Według najnowszych informacji, smartfony te miałyby być zaopatrzone w nazwie w dodatkową literkę „W”, która sygnalizowałaby o tym, że słuchawka wykorzystuje system Windows.

Via

Be Sociable, Share!