NFC hub Nokia

Nokia stworzyła specjalną stronę nfc-hub.com, która ma pomóc ludziom biznesu w przekonaniu się do zastosowania technologii Near Field Communications (NFC) w ich firmie. Mogą oni np. zakupić plakaty, które umożliwią dodanie „lubie to” do fanpage’a sklepu czy usługi na Facebooku. Co jeszcze może zakupić w NFC-Hub? Zobaczmy na video.

Ty także możesz polubić Dailymobile.pl na Facebooku – dołącz do naszych znajomych!

Wykorzystanie technologii NFC w chwili obecnej nie jest popularne, jednakże specjaliści są zgodni: jest to technologia przyszłości pod warunkiem, że większość smartfonów będzie wyposażona w NFC. Niestety, teraz tylko kilka smartfonów umożliwia korzystanie z usług NFC: Nokia C7 (z Symbian Anna OS), Google Nexus S, Samsung Galaxy S II, Samsung Tocco Quick Tap, Samsung Wave 578, BlackBerry Bold 9900 (wkrótce), BlackBerry Bold 9930 (wkrótce).

Zobacz także: Nokia organizuje konferencje na którą zaprasza również Ciebie!

Jak możemy zobaczyć na poniższych filmach video zastosowanie technologii NFC może być wykorzystane do różnych celów: polubienie strony sklepu na Facebook’u, odczytaniu danych z wizytówki, dodanie do śledzonych kont na Twitterze czy też check-in Foursquare. Możliwości jest naprawdę sporo, oczywiście wygenerowany specjalny plakat może zawierać odnośniki do stron czy też inną zawartość w formacie elektronicznym.

Be Sociable, Share!