Nokia N8 Symbian Anna

Nokia N8 to wysokiej klasy sprzęt, który robi nie tylko dobre zdjęcia ale także zapewnia wspaniałą rozrywkę i jest funkcjonalny. Już w najbliższym czasie posiadacze tego smartfona będą mogli zaktualizować jego system operacyjny (Symbian^3) do wersji Symbian Anna. Zobaczmy zatem, jakie zmiany wprowadzi nowy system operacyjny?

Ciężko w to uwierzyć, że od pierwszego pojawienia się Nokii N8 minęło już 18 miesięcy. Smartfon ten może nie sprzedaje się tak dobrze, jak Samsung Galaxy S ale jest to jeden z czołowych filarów Nokii na chwilę obecną.

Połączenie nowoczesnego, niespotykanego wcześniej designu z najlepszym aparatem wśród telefonów komórkowych i świetnej jakości wyświetlaczem, to z pewnością główne wyróżniki smartfonu Nokia N8.

Aktualizacja systemu Symbian do wersji Anna ma być dostępna dla smartfonów Symbian^3 OS (Nokia N8, C7, C6-01, E7) już w połowie sierpnia. Tym samym możliwości tych urządzeń wzrosną, co powinno się także pozytywnie odbić na klientach. Zobaczmy, co zaprezentuje nam (Symbian) Anna?

Zobacz także: Czy tak wygląda praca w Nokii?

Klawiatura QWERTY w trybie portretowym

Będzie to jedna z bardziej wyróżniających się funkcji w nowym systemie Symbian Anna. Starsza wersja oprogramowania nie umożliwiała pisania na klawiaturze QWERTY w trybie portretowym, nowa wersja OS’a będzie miała już taką funkcję.

Nowe ikony

To kolejny element, który będzie Nam wskazywał na różnicę w stosunku do poprzedniego systemu, już na pierwszy rzut oka. Nowe ikony będą bardziej okrągłe, ładniejsze i bardziej nowoczesne. Z pewnością będą się prezentowały elegancko na wyświetlaczu AMOLED w Nokii N8.

Polecam: Jak wygląda Symbian Anna na Nokii N8?

Kalendarz

Oczywiście nie jest to żadna nowość, chodzi tylko o sposób wpisywania nowych notatek do kalendarza. W Symbian Anna OS będziemy mogli bezpośrednio dodać notatkę mając podgląd na cały kalendarz. Dzięki temu kalendarz stanie się bardziej intuicyjny i łatwiejszy w użyciu niż przed aktualizacją.

Video 30 klatek na sekundę z autofokusem

Wydaje się, że ta funkcja została specjalnie przewidziana dla smartfonu Nokia N8, tak by kamera w tym urządzeniu sprawowała się jeszcze lepiej. Wcześniejsza wersja systemu operacyjnego pozwalała na zapis video z szybkością 25 klatek na sekundę.

Zobacz także: Symbian Anna – Nokia wskrzesza Symbian OS

Nokia Web Browser 7.3 – nowa przeglądarka internetowa

Wraz z aktualizowanym system operacyjnym, pojawi się także nowa przeglądarka internetowa. Nokia wiele mówiła na temat tej aktualizacji. Niestety po możliwości obcowania przez dłuższy czas z Nokią X7, muszę stwierdzić, że nie ma się co wielce nastawiać na nową przeglądarkę. W tym przypadku radzę zaopatrzyć się w darmową Operę Mini, która sprawuje się świetnie.

Czy nowy system operacyjny spowoduje, że Wasz smartfon będzie jeszcze lepszy? Jak oceniacie zmiany dokonane przez inżynierów Nokii?

Be Sociable, Share!