Nokia Windows Phone concept phoneTen rok z pewnością przejdzie do historii, jako ogłoszenie współpracy pomiędzy Nokią i Microsoftem oraz wydanie pierwszego wspólnego smartfona bazującego na Windows Phone OS. Microsoft optymistycznie patrzy w przyszłość i zakłada sprzedaż na poziomie 100 milionów smartfonów rocznie. Czy taki plan nie jest czasem nad wyrost?

Wczoraj dowiedzieliśmy się, jak wygląda sytuacja finansowa oraz sprzedaż w firmie Applew II kwartale sprzedano ponad 20 milionów iPhone’ów. Z takim wynikiem Apple może spodziewać się rocznego wyniku na poziomie ok. 80 – 90 milionów sprzedanych urządzeń – to bardzo dużo.

Konkurencja, a dokładniej Microsoft, planuje sprzedaż 100 milionów urządzeń ze swoim systemem operacyjnym rocznie. Jak na razie telefony z Windows Phone są wręcz niszowe i mało się o nich słyszy – kolejne lata mają to całkowicie odmienić.

Jak podkreślił Dyrektor operacyjny w Microsoft – Kevin Turner: Microsoft marzy i ma aspiracje do tego, by sprzedawać 100 milionów urządzeń rocznie tylko z jednej współpracy. Ta owa „jedna współpraca” odnosi się oczywiście do firmy Nokia, która dzięki porozumieniu z początku roku stała się największym partnerem firmy z Redmond.

Należy przyznać, że są to bardzo prorocze i wyśrubowane pragnienia Microsoftu. Oczywiście firma ta ma szanse odnieść tak wielki sukces ale tylko w chwili, gdy system operacyjny Windows Phone okaże się czymś przełomowym na rynku i będzie idealnym uzupełnieniem pecetowej wersji okienka. Poza tym, Nokia także nie może tutaj nawalić jeśli chodzi o specyfikację techniczną oraz design nowych smartfonów. Muszą to być urządzenia, które chce się mieć i które popchną ewolucję telefonów komórkowych nieco dalej niż do ery iPhone’a.

Be Sociable, Share!