Nokia X7 vs Samsung Galaxy S II

Od dłuższego czasu powstaje pewien spór – który system operacyjny w telefonach komórkowych jest lepszy – Android czy Symbian? Pewnie dla większości sprawą oczywistą jest, że Android to lepszy system. Ja jednak pozostaje wierny Symbianowi, którego nie uważam w wielu względach za system idealny ale jako system, który zadowala mnie najbardziej. Zobaczymy jak wygląda starcie topowego przedstawiciela Android OS – Samsung Galaxy S II kontra przedstawiciela Symbian OS – Nokia X7.

Na samym początku warto zwrócić pewną uwagę – Samsung Galaxy S II to topowy przedstawiciel Android OSsmartfon sprzedaje się, jak ciepłe bułeczki, o czym pisałem już wcześniej. Natomiast Nokia X7 nie jest tak prestiżowym przedstawicielem Symbian OS ani nie jest to model numer jeden w szeregach Nokii. Tak więc nie możemy w pełni obiektywnie oceniać tych dwóch smartfonów, ponieważ Nokia X7 nie jest tutaj w pełni godnym rywalem, jakim może być np. Nokia N9.

Druga sprawa to kwestia ceny – zarówno Nokia, jak i Samsung kosztują niemal te same pieniądze. SGSII znajdziemy już od 1650zł, natomiast Nokia X7 od 1450zł. To jeden z aspektów, który nie przemawia raczej na korzyść Nokii, zwłaszcza gdy spojrzymy, jak dużą kampanie reklamową ma Galaxy S II.

Przejdźmy do porównania tych dwóch smartfonów – Nokia X7 vs. Samsung Galaxy S II. Oto co znajdziemy w pierwszym video:

 • porównanie wyglądu zewnętrznego,
 • porównanie specyfikacji,
 • krótki test otwierania różnych aplikacji,
 • działanie YouTube w przeglądarce,
 • działanie gry Asphalt 5,
 • porównanie nawigacji.

Kwestia wyglądu to sprawa indywidualna. Należy jednak podkreślić, że Nokia X7 jest modelem bardziej innowacyjnym w tej kwestii – świeże kształty (przez niektórych nazywane nieco topornymi kształtami). Natomiast Galaxy S II wygląda całkiem sympatycznie ale nie elektryzuje już swoim wyglądem, tak jak jego poprzednik.

Zobacz także: Nokia X7 już w sprzedaży – zobacz, czego możesz się spodziewać?

Specyfikacja – ta kwestia nie wypada na korzyść X7. Samsung Galaxy S II to prawdziwa maszyna działająca na najwyższych obrotach, co pokazała w kolejnych testach szybkości uruchamiania się aplikacji czy też w szybkości wczytywania się filmików na YouTube. W dalszej części możemy także zobaczyć demo gry Asphalt 2 oraz pracę nawigacji.

Druga część porównania Nokii X7 z Symbianem Anna kontra Samsung Galaxy S II z Androidem Gingerbread skupia się na:

 • panel główny,
 • menu,
 • wydarzenia,
 • pisanie wiadomości,
 • przeglądarka internetowa.

Panel główny obu systemów operacyjny ma podobne możliwości. Oczywiście różnią się one wyglądem, jednak nie ma tutaj zdecydowanego faworyta. Podobnie rzecz się ma z menu – Android umożliwia przesuwanie się pomiędzy pulpitami, natomiast Symbian posiada statyczne zestawienie ikon bez możliwości poruszania się pomiędzy pulpitami. Jeśli chodzi o pisanie wiadomości – to redaktor słusznie podkreślił, że klawiatura w Nokii X7 jest nieco za mała, brakuje też zainstalowanej aplikacji Swype, która pomaga w pisaniu. Ostatnia część porównania to przeglądarka internetowa – Nokia X7 ma nową wersję przeglądarki, która została stworzona na potrzeby Symbiana Anny. Niestety muszę przyznać szczerze, że Symbian nigdy nie miał dobrych przeglądarek internetowych – lepiej szybko doposażyć się w Opere Mini.

Zobacz także: Czy Nokia X7 robi dobre zdjęcia [galeria]

Na sam koniec porównanie aparatów w tych dwóch smartfonach, które wychodzi porównywanie, gdzie jak wiemy możliwości Samsunga Galaxy S II w tej kwestii są trochę większe – możliwość nagrywania w jakości HD 1080p, Nokia umożliwia nagrywanie HD 720p.

Polecam: Nokia X7 – przykładowe video

A jaki smartfon Wy byście wybrali? Czego brakuje Wam w Nokii lub też w Samsungu Galaxy S II?

Via

Be Sociable, Share!