Nokia Perks unofficial

Zakupy grupowe stają się coraz popularniejsze, także w Polsce. W sieci pojawił się przeciek na temat rzekomego wejścia mobilnych zakupów grupowych stworzonych przez Nokię i nazwanych Nokia Perks? Na czym to ma polegać i czy mogłoby się to przyjąć?

Nokia Perks miałoby działać podobnie, jak serwisy typu Groupon, Gruper itp. – oferować produkty / usługi po zniżkowych cenach dla dużej ilości klientów na stronie internetowej. Nowością miałoby być zintegrowanie zakupów z naszymi smartfonami – wybieramy produkt na stronie internetowej, płacimy za niego i automatycznie otrzymujemy obowiązkowy kupon – nie musimy go drukować, wystarczy pokazać go w telefonie i po sprawie. Nokia Perks miałaby wykorzystywać technologię NFC oraz możliwość lokalizowania ofert poprzez mapy Ovi.

Zobacz także: Nokia X7 vs. Samsung Galaxy S II – Symbian vs. Android

Niewątpliwie takie (mobilne) podejście do zakupów grupowych byłoby czymś nowym, co miałoby szanse przyjąć się na rynku. Powstaje tylko jedna kwestia, ile czasu potrzebuje gigant w tej branży – Groupon, by dostosować swoją ofertę do potrzeb mobilnych płatności?

Nokia Perks Twitter

Nie wiadomo, kiedy oficjalnie serwis mógłby wystartować, w sieci pokazały się pierwsze informacje na ten temat i video, które niestety zostało usunięte. Czy bylibyście skłonni kupować usługi / produkty poprzez tego typu serwis zakupów grupowych? Osobiście uważam to za wiele prostszą formę robienia zakupów i wydaje mi się, że taka inicjatywa miałaby sens.

Via

Be Sociable, Share!