Nokia N8 Symbian Anna OS

Pewnie wielu z Was już z niecierpliwością czeka na aktualizację swojej Nokii N8. Niestety przyjdzie nam poczekać jeszcze ponad miesiąc – ma być ona dostępna pod koniec sierpnia. W sieci można jednak znaleźć plik z aktualizacją Symbiana w Nokii N8. Nie zachęcam Was jednak do kombinowania z softem, zapraszam jednak byście zobaczyli przedsmak Nokii N8 w wydaniu Symbian Anna.

Pierwsze zrzuty z ekranu Nokii N8 z systemem Symbian Anna pochodzą ze strony Zomgitscj, gdzie udało się ją zainstalować poprzez aplikację Phoenix. W chwili obecnej korzystam z Nokii X7, która fabrycznie wyposażona jest w Symbian Anna OS i muszę przyznać szczerze, że trochę już zapomniałem jak się prezentuje Symbian^3 OS.

Główny pulpit

Główny pulpit smartfonu Nokia N8 z Symbian Anna

Niemniej jednak pewne zmiany od razu rzuciły mi się w oczy – ładniejsze ikony w menu (bardziej owalne), szybsza praca, kreator ustawień usług Ovi – powiązanie usług z kontem zaraz na początku pracy z smartfonem. Główną poprawą nowego systemu operacyjnego to brak problemów z zawieszaniem się telefonu (jeszcze mi się to nie zdarzyło), co w przypadku smartfonów z Symbian^3 OS nie było taką rzadkością.

Zobacz także: Nokia X7 vs. Samsung Galaxy S II – Symbian vs. Android

Menu smartfonu Nokia N8 z Symbian Anna

Osobiście brakuje mi tylko fabrycznie wgranej aplikacji Swype, ale oczywiście to nie problem by ją pobrać z Nokia Ovi Store. Cały system działa szybko, sprawnie i płynnie. Przechodzenie pomiędzy okienkami jest bardzo płynne i nie zauważa się efektu przejścia.

Jeśli czekacie na aktualizację Nokii N8, to warto na nią poczekać jeszcze chwilę – warto!

Klawiatura

Ustawienia

Kalendarz

Okno ustawień w przeglądarce internetowej

Katalog widgetów

Via

Be Sociable, Share!