Windows Phone Mango

Po konferencji Mango Event, która odbyła się miesiąc temu wiele mówiono na temat braku aktualizacji do polskiej wersji językowej systemu Windows Phone 7 Mango. Jak się jednak okazało, ten OS będzie posiadał polską nakładkę.

System Windows Phone 7 Mango ma docelowo obsługiwać 22 języki (szwedzki, rosyjski, portugalski, norweski, koreański, japoński, węgierski, grecki, fiński, holenderski, duński, czeski, chiński (tradycyjny i uproszczony), brazylijski portugalski oraz język polski). O informacji tej poinformował John McConnell z Microsoft’u. Nowe języki to także nowe możliwości smartfonów – nowe klawiatury z funkcją przewidywania tekstu czy też prostsza obsługa.

Cieszy fakt, że Microsoft nie potraktował mniejszych krajów po macoszemu i nie zaproponował obsługi telefonu tylko w języku angielskim. Widać, że firmie bardzo zależy na tym by, mobilne okienka znowu zaczęły coś znaczyć w świecie smartfonów. Windows Phone 7 Mango ma się pojawić już jesienią, zaraz potem zobaczymy pierwsze smartfony Nokii z WP7 – będzie ciekawie!

Be Sociable, Share!