Nokia X7 sample photos

W moje ręce wpadł dzisiaj smartfon Nokia X7. Nie zastanawiając się długo, postanowiłem przetestować możliwości robienia zdjęć tym właśnie modelem telefonu. Zapraszam do przejrzenia galerii zdjęć, gdzie nie brakuje szybkich samochodów ani mocy pod maską – brakuje tylko gorących dziewczyn do szczęścia 🙂

Nokia X7 wyposażona jest w aparat foto o matrycy 8 Mpix oraz podwójną lampę LED. Smartfon umożliwia nagrywanie filmów w jakości HD – 720p (25 klatek na sekundę). Istnieje możliwość ustawienia jakości zdjęć – kilka dostępnych trybów od bardzo słabej jakości MMS 0,3 M – bardzo mała rozdzielczość do dużej rozdzielczości 8 M (3264 x 2448) pozwalająca robić odbitki do maksymalnego rozmiaru 40×30 cm. Ponadto w telefonie możemy ustawić standardowe funkcje – balans bieli, ekspozycję, kontrast, ostrość itp. Nowością jest możliwość wykonywania zdjęć poprzez naciśnięcie specjalnej ikony na środku wyświetlacza (podobnie, jak w iPhone’ie).

szybkie auta Poznań

Jak oceniam zdjęcia wykonane w smartfonem Nokia X7?

Niestety smykałki do robienia zdjęć to ja nie mam, dodatkowo muszę przyznać, że zazwyczaj drżą mi ręce, co przy bardzo czułych aparatach i braku stabilizacji obrazu staje się bardzo kłopotliwe. Zdjęcia w moim odczuciu wychodzą bardzo dobrze choć nie wiem czy mogę to samo powiedzieć o zdjęciach robionych przy bardzo słabym świetle, które wyszły przeciętnie. Aparat mogę spokojnie ocenić na 4 w skali od 1-5, gdzie 5 otrzymuje aparat w Nokii N8.

baner Szybkiego powrotu do zdrowia Robert Kubica

Kilka słów o inspiracji (o tym, co znajduje się na zdjęciach:))

Sesja została wykonana kilka godzin temu przed hotelem Andersia w Poznaniu, gdzie do jutra stacjonują samochody biorące udział w Gran Turismo Polonia 2011 na torze w Przeźmierowie pod Poznaniem. W imprezie bierze udział flota ponad 100 pojazdów, które reprezentują najbardziej rozpoznawalne marki na świecie, a wśród nich: 19 aut Ferrari, 13 Lamborghini, 40 samochodów Porsche, a także takie pojazdy, jak: Shelby Cobra, Ascari KZ1, Dodge Viper czy Lotus Evora. Jeśli macie okazję być właśnie w Poznaniu to zapraszam do obejrzenia tych cacek 🙂

PS: zdjęcia w pełnej rozdzielczości 3264 x 2448p po kliknięciu w grafikę – serdecznie zapraszam do oglądania i komentowania.

Be Sociable, Share!